• Otwarcie małego boiska sportowego w Nowym Monasterzysku

  2015-06-24 21:07:03

  plakat N. Monasterzysko
   
  W niedzielę 16.06.2015  zostało otwarte  małe boisko sportowe we wsi Nowe Monasterzysko.  
  Boisko powstało na terenie przy świetlicy , dzięki pracy własnej mieszkańców .
  Jest to pierwszy publiczny teren sportowy we wsi .
  Podczas   Pierwszego  Pikniku  Rodzin Wsi , przeprowadzone zostały gry i zabawy oraz rozegrano międzypokoleniowy mecz piłki nożnej "Geriavit kontra Vibovit".
  Przeczytaj więcej ...
 • INTERGRACJE 2015

  2015-06-22 16:03:54

  Integracje 2015
 • Środa z Funduszami dla organizacji pozarządowych

  2015-06-22 09:51:10

  Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich- logoZapraszamy do udziału w bezpłatnym spotkaniu z cyklu „Środa z Funduszami”, prezentującym fundusze europejskie na lata 2014-2020.


  Tym razem spotkanie dedykowane jest wszystkim przedstawicielom organizacji pozarządowych, a odbędzie się 1 lipca 2015r. w Elblągu w Hotelu Młyn, przy ul. Kościuszki 132.


  Zgłoszenia przyjmowane są do piątku 26 czerwca 2015r.


  Uwaga!!! 
  Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Z jednej instytucji w spotkaniu mogą wziąć udział maksymalnie dwie osoby.
  Program oraz formularz zgłoszeniowy można pobrać   TUTAJ.


  Ponadto dodatkowych informacji udziela „Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Unijnych” w Elblągu, mieszczący się w siedzibie Biura Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, przy ul. Zacisze 18,

   tel. 55 620 09 13 /14/15 e-mail: lpielblag@warmia.mazury.pl

   

  Spotkania z cyklu „Środa z Funduszami” są organizowane w całej Polsce przez Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich w każdą pierwszą środę miesiąca. Podczas bezpłatnych spotkań, prowadzonych przez specjalistów ds. Funduszy Europejskich, zostaną zaprezentowane podstawowe założenia, zasady, cele wykorzystywania środków unijnych w perspektywie finansowej 2014-2020 w ujęciu poszczególnych grup odbiorców.

   

  Wprowadził:  administrator

 • Babia Dolina wiosną

  2015-06-18 15:14:42

  Babia Dolina

   

  W Sąpach został zrealizowany pierwszy cykl warsztatów pod hasłem: "Babia Dolina wiosną", w ramach zadania publicznego "Wiła wianki i Babia Dolina" realizowanego przez Fundację "Teraz My", a współfinansowanego przez Urząd Miasta i Gminy Młynary. W miesiącu maju odbyło się 5 kilkugodzinnych warsztatów: z rzeźby w glinie, z rzeźby w drewnie, toczeniu na kole garncarskim, zielarstwa i bukieciarstwa, skierowanych do mieszkańców wsi Sąpy i okolicznych miejscowości. Przyjazna atmosfera, zaangażowanie uczestników i wolontariuszy przyczyniło się do powstania wielu pięknych i ciekawych prac. Dla mieszkańców wsi Sąpy i nie tylko, priorytetem było stworzenie produktów nawiązujących do wioski tematycznej "Sąpy -Babia Dolina". Powstały między innymi drewniane płaskorzeźby bab z numerami domów Sąp, Warszewa, Olszówki, gliniane płaskorzeźby bab. W następnych cyklach warsztatów będą tworzone kolejne produkty wioski tematycznej. Również podczas warsztatów była zgłębiana wiedza z zielarstwa: powstały zielniki, wysiewano zioła i jedzono ziołowe fajerczaki, powstawały kompozycje kwiatowe i toczono naczynia gliniane na kole.
   
  Ewa Nisiewicz, Fundacja "Teraz My"

   

  wprowadził: administrator

   

 • Miejsca przyjazne rowerzystom

  2015-06-16 09:46:13

  baner green velo

   

  W imieniu Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, będącej partnerem wykonawczym projektu "Trasy Rowerowe w Polsce Wschodniej - Promocja" mamy przyjemność poinformować Państwa o rozpoczęciu od dnia15 czerwca br. naboru podmiotów zainteresowanych uzyskaniem statusu  "Miejsca Przyjaznego Rowerzystom" na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo.
  Nabór będzie trwał od 15 czerwca do 15 lipca.

  więcej informacji na stronie internetowej www.greenvelo.pl

   

  wprowadził: administrator

Kalendarium wydarzeń

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER", poddziałanie 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona prowadzona przez Lokalną Grupę Działania "Partnerstwo Północnej Warmii i Wysoczyzny Elbląskiej"

Hosting zapewnia:
SOFTEL