Piernikowa chata podcieniowa na miodzie gryczanym.

Piernikowa chata

 

Państwo Dorota i Grzegorz Wójcik, to reprezentanci miejscowości tematycznej „Łęcze-wieś wiatru i podcieni”, która położona na wzniesieniu Wysoczyzny Elbląskiej. Łęcze słynie ze specyficznych zabudowań domów podcieniowych. Taki rodzaj architektury dominował w wiosce już na początku XIII wieku dzięki sprowadzanym na te tereny Holendrom, Szwajcarom i Niemcom. Domy, których jeszcze kilka w Łęczu ocalało, do dziś sprawiają imponujące wrażenie.

Państwo Dorota i Grzegorz Wójcik w swoich wyrobach cukierniczych często nawiązują do dziedzictwa historycznego tego miejsca. Tworząc tym samym artystyczne „Piernikowe chaty podcieniowe”, które oprócz efektownego wyglądu są zniewalająco smaczne.
Dowodem na to jest chociażby zajęte trzecie miejsce w wojewódzkim konkursie „Smaki Warmii, Mazur i Powiśla na stołach Europy” w kategorii produkty regionalne pochodzenia roślinnego.
Pani Dorota i Pan Grzegorz uczestniczą w różnego rodzaju jarmarkach czy kiermaszach, promując swoim produktem Wysoczyznę Elbląską.


Osoby zainteresowane piernikowymi wyrobami z Łęcza mogą kontaktować się bezpośrednio z państwem Wójcik pod nr tel. 502 259 284

 

wprowadził: administrator

Kalendarium wydarzeń

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER", poddziałanie 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona prowadzona przez Lokalną Grupę Działania "Partnerstwo Północnej Warmii i Wysoczyzny Elbląskiej"

Hosting zapewnia:
SOFTEL