Wyszywanki Pani Janki oraz Bocian z Wioski Dzieci.

wyszywankibocian 

Pani Janina Gajewska od wielu lat związana jest z Pogrodziem, gdzie w zaciszu swojego domu oddaje się wspaniałej pasji haftowania i szydełkowania. W przypadku haftu jest to tradycyjna metoda ozdabiania tkanin, polegająca na wyszywaniu wzorów przy pomocy szerokiego wachlarza technik.

Warsztatem pracy pani Janki jest przede wszystkim igła i nitka, co wymaga ogromnej sztuki kunsztu i niezwykłej cierpliwości, dlatego od dawna sztuka hafciarstwa i szydełkowania budziła podziw zarówno nabywców, jak i badaczy kultury ludowej.
Dzieła pani Janiny cieszą się dużą popularnością, wpisując się w dzisiejszą modę na tradycję, wielokulturowość i ekologię.
W tej wspaniałej pasji wytwórstwa lokalnego uzupełnia ją mąż- Jerzy Gajewski, który od wielu lat tworzy drewniane bociany charakterystyczne dla „Wioski Dzieci”, jaką jest Pogrodzie.
Warto więc osobiście odwiedzić „twórczy warsztat” państwa Gajewskich i poznać tajniki ich kunsztu.

Na ewentualną wizytę można się umówić pod nr telefonu 608 112 594 lub 660 486 096

 

wprowadził: administrator
                 

Kalendarium wydarzeń

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER", poddziałanie 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona prowadzona przez Lokalną Grupę Działania "Partnerstwo Północnej Warmii i Wysoczyzny Elbląskiej"

Hosting zapewnia:
SOFTEL