Huta Żuławska sadzi rodzinne drzewka

drzewka rodzinneW minioną sobotę (04.09.2011r) o godz.16:00, przy stawie gminnym w centrum wsi Huta Żuławska, odbyła się niecodzienna akcja „sadzenia drzewek rodzinnych”. Akcja polegała na posadzeniu przez chętne rodziny, zamieszkujące tą miejscowość, sadzonki drzewa lub krzewu, które opatrzone zostały tabliczką informującą, od kogo dana roślina pochodzi.
Powyższe działanie miało na celu poprawę estetyki przyległego do stawu terenu, edukację ekologiczną, zachowanie dziedzictwa przyrodniczego Huty Żuławskiej oraz integrację jej mieszkańców.

Na wystosowany apel Stowarzyszenia Ludzi Kreatywnych „ALTER EGO”, które było organizatorem tego niecodziennego przedsięwzięcia, odpowiedziało wiele osób, identyfikujących się z Hutą Żuławską. W tym dniu wieś, także, odwiedził i zasadził drzewo Wójt Gminy Milejewo- Ryszard JANUSZ.
Wieczorem, po zakończeniu akcji, wszyscy jej uczestnicy mogli upiec przy ognisku kiełbaskę, oddając się jednocześnie długim rozmowom z sąsiadami.

autor: Bartłomiej Zięba

 

wprowadził: administrator

Kalendarium wydarzeń

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER", poddziałanie 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona prowadzona przez Lokalną Grupę Działania "Partnerstwo Północnej Warmii i Wysoczyzny Elbląskiej"

Hosting zapewnia:
SOFTEL