• PROWieści - Marzec 2011

  2011-03-29 08:02:44

  minrolZ przyjemnością informujemy, iż ukazało się marcowe wydanie „PROWieści” miesięcznika dotyczącego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Wydawnictwo redagowane jest przez Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich MRiRW i zamieszczane na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi www.minrol.gov.pl w zakładce PROW 2007-2013/PROWieści oraz na stronie Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich www.ksow.gov.pl w zakładce PROWieści. Publikacja adresowana jest przede wszystkim do osób i instytucji zaangażowanych we wdrażenie PROW. Do „PROWieści” dołączona została „Bieżąca informacja dotycząca wykorzystania środków z PROW”według stanu na koniec lutego2011 r.
  Tematem przewodnim bieżącego numeru jest nowelizacja rozporządzenia dotyczącego działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom” PROW 2007-2013.
  W numerze polecamy wywiad z Markiem Sawickim, ministrem rolnictwa i rozwoju wsi oraz wywiad z Piotrem Kukawką, beneficjentem działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom”. Ponadto w numerze artykuł „Dlaczego warto inwestować w rozwój targowisk?” oraz nowości w programie rolnośrodowiskowym. Poza tym zaprezentowane zostały przykłady dobrych praktyk w ramach działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom”, a także interesujący artykuł „Dobry klimat dla rolnictwa”.
  Jednocześnie pragniemy poinformować, iż aktualne wydanie „PROWieści” jest dostępne w wersji papierowej w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w Centrali i Oddziałach Regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Agencji Rynku Rolnego, Fundacji Programów Pomocy dla Rolnictwa (FAPA) oraz w Urzędach Marszałkowskich.
   
  Zachęcamy do lektury!

   

   

  wprowadził: administrator

 • Warsztaty wypełniania wniosków- oś4 LEADER

  2011-03-21 08:21:33

  LeaderW związku z planowanym ogłaszaniem naborów wniosków o pomoc finansową  na operacje w ramach  działań: „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej” oraz „Małe projekty”, będące częścią osi 4 LEADER, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, Lokalna Grupa Działania- Wysoczyzna Elbląska zaprasza wszystkie zainteresowane osoby na warsztaty wypełniania wniosków w tym zakresie. Spotkania warsztatowe odbywać się będą:

  25.03.2011r. (piątek) od godz. 15:00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Świętojańskiej 1 w Tolkmicku;

  26.03.2011r. (sobota) od godz. 11:00 w świetlicy wiejskiej w Hucie Żuławskiej (gm. Milejewo); 

  28.03.2011r. (poniedziałek) od godz.15:00 w świetlicy wiejskiej w Karszewie (gm. Młynary);
   

  Osoby posiadające przenośny sprzęt informatyczny (laptop, notebook) proszone są o zabranie go ze sobą na spotkanie, co niewątpliwie usprawni pracę związaną z wypełnianiem wniosku.

  Wszelkich dodatkowych informacji udziela biuro LGD- Wysoczyzna Elbląska pod nr tel. 55 231 12 52.

   

  wprowadził: administrator

  Przeczytaj więcej ...
 • Życzenia...

  2011-03-08 08:40:57

  dzień kobietZ okazji Dnia Kobiet przekazujemy  wszystkim Paniom – mieszkankom gmin: Milejewo, Młynary i Tolkmicko – najlepsze życzenia wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz w pracy zawodowej.
  Życzymy, aby zawsze pamiętano o Paniach, o Waszej codziennej pracy, nieustannym trudzie, poświęceniu i trosce o innych oraz nadawanym przez Was sensie życia.
  Życzymy, żeby szczęście towarzyszyło Paniom nie tylko w tym dniu, ale przez cały rok, a uśmiech na stale gościł na Waszych twarzach.

   

  Wiceprezes Zarządu          Członek Zarządu              Kierownik Biura Zarządu
    Jerzy Gajewski                Robert Wojtusiak                  Bartłomiej Zięba

 • Międzynarodowa konferencja: Wiejski produkt turystyczny- doświadczenia i wyzwania

  2011-03-02 09:21:46

  agrotravelW imieniu Organizatorów – Ministra  Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministra Sportu i Turystyki, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Prezesa Targów Kielce Sp. z o.o. ,zapraszamy do udziału w  Międzynarodowej Konferencji „Wiejski produkt turystyczny – doświadczenia i wyzwania”, która odbędzie się w dniach 15-16 kwietnia 2011 r. w Centrum Konferencyjnym  Targów Kielce, ul. Zakładowa 1.

  Przeczytaj więcej ...
 • Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży

  2011-02-28 15:05:21

  Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego serdecznie zaprasza do  udziału w konkursie plastycznym, przeznaczonym dla dzieci ze szkół podstawowych pt. „Moje życzenie do złotej rybki”. Dla młodzieży z gimnazjum skierowany jest konkurs na wykonanie najładniejszej i najbardziej oryginalnej ilustracji do bajki Ignacego Krasickiego  pt. „Czapla, ryby i rak”.

  Przeczytaj więcej ...

Kalendarium wydarzeń

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER", poddziałanie 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona prowadzona przez Lokalną Grupę Działania "Partnerstwo Północnej Warmii i Wysoczyzny Elbląskiej"

Hosting zapewnia:
SOFTEL