• Plecak Pełen Kultury - rzeźbiarstwo

  2011-09-06 13:44:36

  warsztaty rzeźbiarskie- MilejewoW Suchaczu, Milejewie, Hucie Żuławskiej i Młynarach odbyły się kolejne spotkania w ramach projektu „Plecak Pełen Kultury Powiatu Elbląskiego II”, organizowanego przez Lokalną Grupę Działania – Wysoczyzna Elbląska.

  Przeczytaj więcej ...
 • Małe granty szansa na rozwój obszarów wiejskich – seminarium informacyjne

  2011-09-06 11:34:48

  regionalny osrodek EFSW dniu 21 września w siedzibie Starostwa Powiatowego w Braniewie odbędzie się spotkanie informacyjne dla projektodawców składających wnioski o dofinansowanie w ramach tzw. „inicjatywy oddolnej” czyli projektów klasyfikujących się do działania 6.3 Inicjatywy lokalne na rzecz podnoszenia poziomu aktywności zawodowej na obszarach wiejskich oraz 9.5 oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich POKL.

  Przeczytaj więcej ...
 • GARNCARSKA WIOSKA - wyjazd studyjny

  2011-09-05 15:05:03

  garncarska wioskaLokalna Grupa Działania- Wysoczyzna Elbląska 24.09.2011r (sobota) planuje organizację wyjazdu studyjnego do „Garncarskiej Wioski” w Kamionce k. Nidzicy. Propozycja uczestnictwa w wyjeździe skierowana jest do liderów lokalnych grup społecznych z terenu gmin: Milejewo, Młynary oraz Tolkmicko.  Celem wizyty  jest wymiana i nabycie doświadczeń wśród  jej uczestników, natomiast rezultatem powinno być  wypracowanie nowych metod i dobrych praktyk aktywizacji grup społecznych oraz tworzenia produktu lokalnego, podpatrzonych na odwiedzanym obszarze.

  Przeczytaj więcej ...
 • Huta Żuławska sadzi rodzinne drzewka

  2011-09-05 12:42:52

  drzewka rodzinneW minioną sobotę (04.09.2011r) o godz.16:00, przy stawie gminnym w centrum wsi Huta Żuławska, odbyła się niecodzienna akcja „sadzenia drzewek rodzinnych”. Akcja polegała na posadzeniu przez chętne rodziny, zamieszkujące tą miejscowość, sadzonki drzewa lub krzewu, które opatrzone zostały tabliczką informującą, od kogo dana roślina pochodzi.
  Powyższe działanie miało na celu poprawę estetyki przyległego do stawu terenu, edukację ekologiczną, zachowanie dziedzictwa przyrodniczego Huty Żuławskiej oraz integrację jej mieszkańców.

  Przeczytaj więcej ...
 • Spotkanie poświęcone tworzeniu produktu lokalnego i rozwojowi wsi tematycznych

  2011-09-02 11:17:04

  logo-pogrodzieNa obszarze LGD- Wysoczyzna Elbląska, funkcjonuje pięć miejscowości tematycznych  ( Pogrodzie- „Wioska dzieci”, „Cesarskie Kadyny”, „Wioska ryb i szuwarów” w Kamionku Wielkim, Suchacz- „Wioska Kaperska”, „Wioska wiatru i podcieni” w Łęczu), które razem tworzą „Miejsca z Duszą”, położone w malowniczych krajobrazach Zalewu Wiślanego i Wysoczyzny Elbląskiej. Jako partnerstwo, wspólnie utworzyły ofertę, która daje możliwość poznania uroków wsi oraz obcowania z tradycją, kulturą i naturą. Każdy turysta – bez względu na wiek i zainteresowania – znajdzie tu coś dla siebie. Smakosze niecodziennych potraw mogą uświadczyć  pieczonych „bocianów na słodko”, podhujaszczych pierogów czy jaszczurów na kiju. Znajdzie się coś i dla podróżników – wcielić się oni mogą w poszukiwaczy kaperskiego skarbu lub przenieść do czasów Cesarza Wilhelma III. W ofercie miejscowości jest również coś specjalnego – warsztaty dla małych i dużych. A tym, którym ruch przynosi frajdę, „Miejsca z Duszą” proponują rajdy rowerowe z trasami pełnymi przyrodniczych niespodzianek oraz stateczki gotowe do dryfowania po falach nadzalewowej wody.

  Przeczytaj więcej ...

Kalendarium wydarzeń

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER", poddziałanie 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona prowadzona przez Lokalną Grupę Działania "Partnerstwo Północnej Warmii i Wysoczyzny Elbląskiej"

Hosting zapewnia:
SOFTEL