• Po sąsiedzku- festyn w Karszewie

  2012-07-04 12:06:07

  KarszewiankiStowarzyszenie Przyjaciół Karszewa „Pióropusznikowy Gaj” zaprasza w najbliższą sobotę 7 lipca do Karszewa na festyn „Po sąsiedzku”. Rozpoczynamy o godz. 12.00 przy świetlicy wiejskiej.
  W programie konkursy: śpiewania, recytatorski, tańca, sportowy dla najmłodszych. Przewidziano atrakcyjne nagrody. Na scenie pojawi się zespół LAWA, zespół „Impuls”. Wystąpi także grupa bębniarska oraz zespół Karszewianki. Festyn uświetni pokaz ognia, prezentacja OSP Młynary oraz stoiska rękodzielnicze.

   

  Zadanie współfinansowane ze środków

  Urzędu Miasta i Gminy w Młynarach

   

  wprowadził: administrator

 • II Przegląd Dorobku Kulturowego LGD- Wysoczyzna Elbląska z Festynem Rodzinnym w Pogrodziu- Wiosce Dzieci

  2012-06-26 11:37:40

  Już po raz drugi Lokalna Grupa Działania- Wysoczyzna Elbląska, jest organizatorem Przeglądu Dorobku Kulturowego obszaru działania LGD- Wysoczyzna Elbląska. Tegoroczne wydarzenie będzie miało miejsce 14.07.2012r w Pogrodziu gm. Tolkmicko i rozpocznie się o godz. 14:00. Tym razem połączone zostanie z festynem rodzinnym w Pogrodziu- „Wiosce Dzieci” przy ogromnym wsparciu prężnie działającego tam stowarzyszenia „Pogrodzie dla przyszłości”.  Podczas zabawy zobaczyć będzie można występy sceniczne zespołów ludowych, posmakować lokalnych specjałów przygotowanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich, jak również podziwiać  i nabyć wyroby rękodzielnicze, wykonane przez lokalnych artystów.  Chętne osoby będą mogły wziąć udział w specjalnie przygotowanych warsztatach rzeźbiarskich, dla silnych mężczyzn czeka duży młot kowalski, którym można będzie własnoręcznie wykuć pamiątkę z festynu. Podczas zabawy prezentować się będą także miejscowości tematyczne Warmii i Mazur, będące członkami partnerstwa „Miejsca z duszą” oraz OSP Rychnowy w pokazie gaszenia ognia za pomocą historycznej pompy konnej.
  W ramach  międzygminnych rozgrywek sportowych zobaczyć będzie można turniej Plażowej piłki siatkowej, turniej tenisa stołowego, a na zakończenie zabawy czekają „pląsy w wiosce dzieci przy klekocie bocianów”.
  W ramach imprez towarzyszących przygotowano przejażdżki bryczką, pokaz modeli pływających, plac zabaw dla najmłodszych, malowanie twarzy, pokazy szczudlarskie oraz wieczorne „światełko do nieba”.

  Bartłomiej Zieba

   

  wprowadził: administrator

 • Młodzież w działaniu...

  2012-06-25 13:58:57

  Komisja Europejska zaprasza do składania wniosków w ramach programu: Program „Młodzież w działaniu”. systemy wsparcia młodzieży, wsparcie na rzecz mobilności osób pracujących z młodzieżą.
  Celem niniejszego zaproszenia do składania wniosków jest wsparcie mobilności i wymiany osób pracujących z młodzieżą w celu promowania nabywania nowych umiejętności i kompetencji, by wzbogacić ich profil jako osób pracujących z młodzieżą. Promując wśród osób pracujących z młodzieżą długoterminowe doświadczenia z zakresu transnarodowego uczenia się, nowe działanie będzie miało na celu także wzmocnienie potencjału organizacji zaangażowanych w projekt, które będą korzystały z doświadczenia i nowej perspektywy przyniesionych przez osobę pracującą z młodzieżą z innegośrodowiska. Niniejsze zaproszenie poprawi też tworzenie sieci kontaktów wśród organizacji młodzieżowych w Europie i będzie miało swój udział w realizacji priorytetowego założenia politycznego, jakim jest wspieranie, uznanie i profesjonalizacja pracy z młodzieżą jako przekrojowego narzędzia politycznego w Europie.

  Przeczytaj więcej ...
 • XXII Ogólnopolski Przegląd Kultury Mniejszości Narodowych INTEGRACJE 2012

  2012-06-22 15:31:50

  XXII Przegląd Kultur Mniejszości Narodowych22 edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Kultury Mniejszości Narodowych odbędzie się 29-30 czerwca na stadionie sportowym w Młynarach.

  Przeczytaj więcej ...
 • Dni Tolkmicka

  2012-06-21 08:01:11

  Plakat Tolkmicko___     W sobotę (23 czerwca) na plaży w Tolkmicku wielkie świętowane. W programie m.in. koncerty, zawody sportowe i mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Dni Tolkmicka rozpoczną się o godz. 14.
  W programie:
  godz. 14 - Uroczyste otwarcie Dni Tolkmicka przez burmistrza miasta
  godz. 14.30 - Program dla dzieci: klowni, gry i zabawy integracyjne; w przerwie ogłoszenie wyników i wręczenie nagród Otwartych Mistrzostw Skuterów Wodnych
  godz. 16 - Program artystyczny w wykonaniu zespołów działających w MGOK w Tolkmicku (Zespół Tolkmiczanki, Emerytalno Rentowa Grupa Estradowa – Zespół Sentyment, Dziecięcy zespół wokalny, Anita Sienicka laureatka Festiwalu Kryształowa Nuta)
  godz. 17 - ABBA Show, czyli Polska ABBA – żywiołowo i koncertowo; w przerwie pokaz taneczny w wykonaniu Wicemistrzyni Świata w Street Dance
  godz. 18.30 - Łukasz Gesek i „Projekt M” - koncert zespołu
  godz. 19.30 - Boney M Show – wielki powrót do szalonych lat 70- i 80 –tych
  godz. 21 - koncert zespołu Verba
  godz. 22.30 - „Lakier do włosów, czyli rock&roll’ – spektakl teatru ognia Miejsce Inicjatyw Pozytywnych w Kaczym Bagnie

  Pozostałe atrakcje: stragany z handlem i gastronomią, stoiska wiosek tematycznych z regionalnymi produktami kulinarnymi oraz dmuchane zamki i zjeżdżalnie dla dzieci.
  Piotr Ćwikliński

  Wprowadził: administrator

Kalendarium wydarzeń

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER", poddziałanie 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona prowadzona przez Lokalną Grupę Działania "Partnerstwo Północnej Warmii i Wysoczyzny Elbląskiej"

Hosting zapewnia:
SOFTEL