• II Przegląd Dorobku Kulturowego LGD- Wysoczyzna Elbląska z Festynem Rodzinnym w Pogrodziu- Wiosce Dzieci

  2012-06-26 11:37:40

  Już po raz drugi Lokalna Grupa Działania- Wysoczyzna Elbląska, jest organizatorem Przeglądu Dorobku Kulturowego obszaru działania LGD- Wysoczyzna Elbląska. Tegoroczne wydarzenie będzie miało miejsce 14.07.2012r w Pogrodziu gm. Tolkmicko i rozpocznie się o godz. 14:00. Tym razem połączone zostanie z festynem rodzinnym w Pogrodziu- „Wiosce Dzieci” przy ogromnym wsparciu prężnie działającego tam stowarzyszenia „Pogrodzie dla przyszłości”.  Podczas zabawy zobaczyć będzie można występy sceniczne zespołów ludowych, posmakować lokalnych specjałów przygotowanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich, jak również podziwiać  i nabyć wyroby rękodzielnicze, wykonane przez lokalnych artystów.  Chętne osoby będą mogły wziąć udział w specjalnie przygotowanych warsztatach rzeźbiarskich, dla silnych mężczyzn czeka duży młot kowalski, którym można będzie własnoręcznie wykuć pamiątkę z festynu. Podczas zabawy prezentować się będą także miejscowości tematyczne Warmii i Mazur, będące członkami partnerstwa „Miejsca z duszą” oraz OSP Rychnowy w pokazie gaszenia ognia za pomocą historycznej pompy konnej.
  W ramach  międzygminnych rozgrywek sportowych zobaczyć będzie można turniej Plażowej piłki siatkowej, turniej tenisa stołowego, a na zakończenie zabawy czekają „pląsy w wiosce dzieci przy klekocie bocianów”.
  W ramach imprez towarzyszących przygotowano przejażdżki bryczką, pokaz modeli pływających, plac zabaw dla najmłodszych, malowanie twarzy, pokazy szczudlarskie oraz wieczorne „światełko do nieba”.

  Bartłomiej Zieba

   

  wprowadził: administrator

 • Młodzież w działaniu...

  2012-06-25 13:58:57

  Komisja Europejska zaprasza do składania wniosków w ramach programu: Program „Młodzież w działaniu”. systemy wsparcia młodzieży, wsparcie na rzecz mobilności osób pracujących z młodzieżą.
  Celem niniejszego zaproszenia do składania wniosków jest wsparcie mobilności i wymiany osób pracujących z młodzieżą w celu promowania nabywania nowych umiejętności i kompetencji, by wzbogacić ich profil jako osób pracujących z młodzieżą. Promując wśród osób pracujących z młodzieżą długoterminowe doświadczenia z zakresu transnarodowego uczenia się, nowe działanie będzie miało na celu także wzmocnienie potencjału organizacji zaangażowanych w projekt, które będą korzystały z doświadczenia i nowej perspektywy przyniesionych przez osobę pracującą z młodzieżą z innegośrodowiska. Niniejsze zaproszenie poprawi też tworzenie sieci kontaktów wśród organizacji młodzieżowych w Europie i będzie miało swój udział w realizacji priorytetowego założenia politycznego, jakim jest wspieranie, uznanie i profesjonalizacja pracy z młodzieżą jako przekrojowego narzędzia politycznego w Europie.

  Przeczytaj więcej ...
 • XXII Ogólnopolski Przegląd Kultury Mniejszości Narodowych INTEGRACJE 2012

  2012-06-22 15:31:50

  XXII Przegląd Kultur Mniejszości Narodowych22 edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Kultury Mniejszości Narodowych odbędzie się 29-30 czerwca na stadionie sportowym w Młynarach.

  Przeczytaj więcej ...
 • Dni Tolkmicka

  2012-06-21 08:01:11

  Plakat Tolkmicko___     W sobotę (23 czerwca) na plaży w Tolkmicku wielkie świętowane. W programie m.in. koncerty, zawody sportowe i mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Dni Tolkmicka rozpoczną się o godz. 14.
  W programie:
  godz. 14 - Uroczyste otwarcie Dni Tolkmicka przez burmistrza miasta
  godz. 14.30 - Program dla dzieci: klowni, gry i zabawy integracyjne; w przerwie ogłoszenie wyników i wręczenie nagród Otwartych Mistrzostw Skuterów Wodnych
  godz. 16 - Program artystyczny w wykonaniu zespołów działających w MGOK w Tolkmicku (Zespół Tolkmiczanki, Emerytalno Rentowa Grupa Estradowa – Zespół Sentyment, Dziecięcy zespół wokalny, Anita Sienicka laureatka Festiwalu Kryształowa Nuta)
  godz. 17 - ABBA Show, czyli Polska ABBA – żywiołowo i koncertowo; w przerwie pokaz taneczny w wykonaniu Wicemistrzyni Świata w Street Dance
  godz. 18.30 - Łukasz Gesek i „Projekt M” - koncert zespołu
  godz. 19.30 - Boney M Show – wielki powrót do szalonych lat 70- i 80 –tych
  godz. 21 - koncert zespołu Verba
  godz. 22.30 - „Lakier do włosów, czyli rock&roll’ – spektakl teatru ognia Miejsce Inicjatyw Pozytywnych w Kaczym Bagnie

  Pozostałe atrakcje: stragany z handlem i gastronomią, stoiska wiosek tematycznych z regionalnymi produktami kulinarnymi oraz dmuchane zamki i zjeżdżalnie dla dzieci.
  Piotr Ćwikliński

  Wprowadził: administrator

 • PROWieści 2/2012

  2012-06-18 11:04:35

  minrolUprzejmie informujemy, że został wydany drugi numer elektronicznego miesięcznika PROWieści. Miesięcznik dostępny jest na stronach internetowych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi (www.minrolgov.pl) w katalogu PROGRAMY PROW 2007-2013 w zakładce PROWieści i podzakładce 2012 oraz Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich(www.ksow.gov.pl ), w zakładce PROWieści.
  Mamy nadzieję, że PROWieści służyć będą lepszemu przepływowi informacji pomiędzy instytucjami i organizacjami zaangażowanymi w realizację Programu, a także pozwolą na dotarcie z aktualną informacją o jego realizacji do partnerów społeczno – gospodarczych i beneficjentów PROW 2007-2013.

  Redakcja PROWieści
  Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
  Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich

   

  wprowadził: administrator

Kalendarium wydarzeń

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER", poddziałanie 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona prowadzona przez Lokalną Grupę Działania "Partnerstwo Północnej Warmii i Wysoczyzny Elbląskiej"

Hosting zapewnia:
SOFTEL