• Wigilia pod tolkmickim niebem

  2012-12-12 11:30:17

  Tolkmicko_wigilia       15 grudnia Burmistrz Tolkmicka zaprasza wszystkich na Wigilię pod tolkmickim niebem.
  Tegoroczna Wigilia organizowana jest przez wiele organizacji i instytucji działających w gminie Tolkmicko. Spotkanie odbędzie się 15 grudnia na rynku miasta. Przygotowany został program artystyczny w wykonaniu sekcji działających przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury oraz koncert kolęd kapeli góralskiej Hora. Ponadto organizatorzy dla wszystkich przybyłych gości przygotowali potrawy wigilijne, których bezpłatnie skosztować będzie można podczas uroczystości.

   

  Piotr Ćwikliński   

   

  wprowadził: administrator

 • Wieś czy globalna wioska?

  2012-12-05 14:56:41

  Firma badawcza Agrotec Polska Sp. z o.o. realizuje na zlecenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego projekt badawczy "Wieś czy globalna wioska?" Celem badania jest diagnoza kompetencji komunikacyjnych mieszkańców obszarów wiejskich w kontekście potrzeb budowania kapitału społecznego wiejskich społeczności. W ramach badania dokonana zostanie ocena możliwości wykorzystania nowych mediów w budowaniu otwartych oraz przejrzystych sieci relacji społecznych na obszarach wiejskich. Uzasadnieniem badania są specyficzne potrzeby komunikacyjne mieszkańców wsi polegające na silnym zagrożeniu wykluczeniem cyfrowym tej grupy, będącej zarazem tą częścią społeczeństwa polskiego, która w największym stopniu może skorzystać w wyniku zmian technologii komunikacyjnych i funkcji społecznych mediów. Na cele realizacji projektu uruchomiony został specjalny blog (http://wiesczyglobalnawioska.pl).

  Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w badaniu i wypowiedzenia się swojego zdania na temat kompetencji komunikacyjnych mieszkańców terenów wiejskich. Na blogu badania dostępnym pod adresem http://wiesczyglobalnawioska.pl swoją wypowiedź może zamieścić każdy, kto ma coś ciekawego do powiedzenia.

  Głów do myślenia nigdy za wiele!


  Zespół badawczy Agrotec Polska Sp. z o.o.

   

  wprowadził: administrator

 • Spotkanie Miejscowości Tematycznych Warmii i Mazur

  2012-11-30 08:07:05

  Cesarskie KadynyTworzenie „miejscowości tematycznych” to jeden z pomysłów na aktywizację społeczną i ekonomiczną mieszkańców obszarów wiejskich i małych miast. Prowadzi do rozwoju lokalnego, w którym społeczność jest świadoma swoich zasobów naturalnych, kulturowych, historycznych, stwarzania przestrzeni do rozwoju potencjału mieszkańców i otwarta na współpracę. O metodach rozwoju i przyszłej współpracy będą dyskutowali uczestnicy spotkania miejscowości tematycznych Warmii i Mazur: 7-8 grudnia 2012, Zalesie koło Barczewa.

  szczegóły na stronie organizatora: http://www.eswip.pl/pl_news_1600.html

   

  wprowadził: administrator

 • Dzień Seniora w Tolkmicku

  2012-11-23 08:50:07

  Dzień SenioraJuż jutro (24.11.2012r.) swoje święto obchodzić będą seniorzy z Tolkmicka. O godz. 15 w ośrodku kultury rozpocznie się przygotowane z tej okazji uroczyste spotkanie. Wstęp na nie jest bezpłatny. Organizatorzy Dnia Seniora - Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Tolkmicku liczą na udział nawet 150 gości.

   

  Zobacz więcej na stronach Gazety Olsztyńskiej: http://tolkmicko.wm.pl/132231,W-sobote-swietuja-seniorzy.html#ixzz2D1urt1dj

   

  wprowadził: administrator

 • Dowiedz się jak i stwórz organizację

  2012-11-21 09:25:50

  Obszar działania organizacji pozarządowych jest bardzo szeroki. Pomysły na ich tworzenie zaczynają się od tych, związanych z działalnością hobbystyczną, kulturalną, edukacyjną czy sportową, aż po obszary trudniejsze, takie jak pomoc społeczna czy aktywizacja zawodowa.  Osoby zastanawiające się nad pracą, która jednocześnie umożliwi im wypełnianie określonej misji, Stowarzyszenie ESWIP zaprasza na bezpłatne szkolenie: 23-24 listopada.

  Trener – Bartłomiej Głuszak – przybliży uczestnikom,  jak rozpocząć działalność społeczną, jakie są różnice między fundacją i stowarzyszeniem, która forma jest bardziej korzystna, a także jakie prawa i obowiązki przybędą założycielom po zarejestrowaniu organizacji.

  Szkolenie skierowane jest do osób i grup inicjatywnych z powiatów: elbląskiego ziemskiego i grodzkiego, braniewskiego, iławskiego oraz ostródzkiego, które zmierzają do założenia organizacji pozarządowej oraz osób zainteresowanych działalnością w trzecim sektorze.

  Osobom zakwalifikowanym organizator zapewni materiały szkoleniowe oraz pokryje koszty noclegu i wyżywienia w Hotelu Miłomłyn Zdrój. Dojazd na koszt własny.

  Zgłoszenia oraz deklaracje uczestnictwa w projekcie można wysyłać do 21 listopada 2012 na adres s.brynda@eswip.pl

  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , faksem pod numer 55/ 236 27 16 lub dostarczyć do biura Stowarzyszenia ESWIP przy ul. Związku Jaszczurczego 17, 82-300 Elbląg. Dokumenty są do pobrania na stronie www.owies.org.pl.


  Organizatorem szkolenia jest Stowarzyszenie ESWIP. Szkolenie realizowane jest w ramach projektu „OWIES – Ośrodek Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Elblągu” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

  --
  Sandra Brynda, Stowarzyszenie ESWIP

   

   

  wprowadził: administrator

Kalendarium wydarzeń

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER", poddziałanie 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona prowadzona przez Lokalną Grupę Działania "Partnerstwo Północnej Warmii i Wysoczyzny Elbląskiej"

Hosting zapewnia:
SOFTEL