• Dowiedz się jak i stwórz organizację

  2012-11-21 09:25:50

  Obszar działania organizacji pozarządowych jest bardzo szeroki. Pomysły na ich tworzenie zaczynają się od tych, związanych z działalnością hobbystyczną, kulturalną, edukacyjną czy sportową, aż po obszary trudniejsze, takie jak pomoc społeczna czy aktywizacja zawodowa.  Osoby zastanawiające się nad pracą, która jednocześnie umożliwi im wypełnianie określonej misji, Stowarzyszenie ESWIP zaprasza na bezpłatne szkolenie: 23-24 listopada.

  Trener – Bartłomiej Głuszak – przybliży uczestnikom,  jak rozpocząć działalność społeczną, jakie są różnice między fundacją i stowarzyszeniem, która forma jest bardziej korzystna, a także jakie prawa i obowiązki przybędą założycielom po zarejestrowaniu organizacji.

  Szkolenie skierowane jest do osób i grup inicjatywnych z powiatów: elbląskiego ziemskiego i grodzkiego, braniewskiego, iławskiego oraz ostródzkiego, które zmierzają do założenia organizacji pozarządowej oraz osób zainteresowanych działalnością w trzecim sektorze.

  Osobom zakwalifikowanym organizator zapewni materiały szkoleniowe oraz pokryje koszty noclegu i wyżywienia w Hotelu Miłomłyn Zdrój. Dojazd na koszt własny.

  Zgłoszenia oraz deklaracje uczestnictwa w projekcie można wysyłać do 21 listopada 2012 na adres s.brynda@eswip.pl

  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , faksem pod numer 55/ 236 27 16 lub dostarczyć do biura Stowarzyszenia ESWIP przy ul. Związku Jaszczurczego 17, 82-300 Elbląg. Dokumenty są do pobrania na stronie www.owies.org.pl.


  Organizatorem szkolenia jest Stowarzyszenie ESWIP. Szkolenie realizowane jest w ramach projektu „OWIES – Ośrodek Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Elblągu” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

  --
  Sandra Brynda, Stowarzyszenie ESWIP

   

   

  wprowadził: administrator

 • GMO w rolnictwie szansa czy zagrożenie- szkolenie

  2012-11-15 21:42:55

  Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie organizuje w dniu 27.11.2012r. szkolenie nt. "GMO w rolnictwie szansa czy zagrożenie".

  Szkolenie przeznaczone jest dla osób zawodowo związanych z rolnictwem oraz zainteresowanych tematyką GMO. W trakcie tego szkolenia chcemy Państwu przedstawić możliwie najbardziej obiektywną wiedzę na temat GMO. W tym celu zapraszamy na szkolenie przedstawicieli Uniwersytetu Rolniczego, którzy przybliżą nam to zagadnienie od strony naukowej.
  W trakcie szkolenia przedstawimy również wytyczne polityki regionalnej odnoszące się do GMO w rolnictwie oraz stanowisko IHAR i Stowarzyszenia "Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony polskiej Wsi".
  Przeczytaj więcej ...
 • Działaj skutecznie! Młodzieżowa Akademia Lokalnych Liderów

  2012-11-15 11:19:18

  Młodzieżowa akademiaRuszyła rekrutacja do kolejnej edycji cyklu szkoleniowego: „Działaj skutecznie!  Młodzieżowa Akademia Lokalnych Liderów” organizowanego przez Narodową Agencję Programu „Młodzież w działaniu”.
  „Młodzież w działaniu” to program Unii Europejskiej wspierający uczestnictwo młodych ludzi w kształceniu pozaszkolnym, czyli w edukacji pozaformalnej.

  więcej na temat programu:

  http://ksow.gov.pl/news/entry/3660-szkolenie-dla-mlodziezy-dzialaj-skuteczn.html

   

  wprowadził: administrator

 • Wizerunek firmy na arenie międzynarodowej

  2012-11-14 07:38:43

  EENPrzedsiębiorco! Zastanawiasz się jak wyróżnić się wśród tłumu konkurentów? Co zrobić, aby marka zaistniała na rynku? Jak zaprezentować indywidualny charakter firmy? Dlaczego wizerunek firmy jest tak ważny?
  Jeżeli choć na jedno pytanie odpowiedziałeś pozytywnie, przyjdź na bezpłatne szkolenie i sprawdź jak niewielkim kosztem możesz kreować wizerunek firmy i budować właściwe relacje z otoczeniem!

  Przeczytaj więcej ...
 • Polsko-Rosyjskie Forum Organizacji Pozarządowych

  2012-11-12 14:57:14

  Szanowni Państwo,

  Członkowie Organizacji Pozarządowych

  Województwa Warmińsko-Mazurskiego

   

  W czwartek, 15 listopada br., rozpoczyna się w Olsztynie wizyta 50-osobowej delegacji organizacji pozarządowych oraz administracji Obwodu Kaliningradzkiego ? podczas Polsko-Rosyjskiego Forum Organizacji Pozarządowych. Wizyta rozpocznie się konferencją w Zamku Olsztyńskim, której program przekazuję w załączeniu i na którą w imieniu organizatorów SERDECZNIE ZAPRASZAM.

  Ze względów organizacyjnych bardzo proszę o potwierdzenie udziału w spotkaniu do 14 listopada br.


  Joanna Glezman

  Pełnomocnik Marszałka ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi

  URZĄD MARSZAŁKOWSKI

  WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

  10-447 Olsztyn

  ul. Głowackiego 17

  T: +48 89 512 58 76

  F: +48 89 512 58 76

   

  wprowadził: administrator

Kalendarium wydarzeń

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER", poddziałanie 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona prowadzona przez Lokalną Grupę Działania "Partnerstwo Północnej Warmii i Wysoczyzny Elbląskiej"

Hosting zapewnia:
SOFTEL