• Nowe Wsie Tematyczne na Wysoczyźnie Elbląskiej...

  2014-06-10 15:59:59

  wsie tematyczneW Polsce od kilkunastu lat zauważyć można bardzo prężnie rozwijający się nurt rozwoju wsi, który przybiera różne formy i wprowadza nowe dobre praktyki. Jedną z nich jest coraz popularniejsza ida wioski tematycznej, będącej pomysłem na rozwój obszarów wiejskich z wykorzystaniem potencjału, umiejętności i pomysłów ludzi oraz przestrzeni w danej miejscowości. To sposób na lokalną aktywność czy nawet pracę.

  Przeczytaj więcej ...
 • Spotkanie z autorem...

  2014-06-10 14:18:07

  12xśmierć

   

  We wtorek 24.06.2014r., Gminna Biblioteka Publiczna Milejewie gościć będzie autora książki pt. „12xśmierć. Piekło w raju”, który opowiada w niej, o swoich przeżyciach w Tajlandii, gdzie został skazany dwanaście razy na karę śmierci…
  Spotkanie będzie miało miejsce w świetlicy szkolnej Gimnazjum im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Milejewie i rozpocznie się o godz. 17:00

 • Plecak Pełen Kultury Powiatu Elbląskiego V

  2014-06-10 13:34:07

  Herb- Starostwo Powiatowe w ElbląguJuż po raz piąty mamy przyjemność zaprosić dzieci i młodzież z gmin: Milejewo, Młynary i Tolkmicko, do udziału w cieszącym się coraz większym zainteresowaniem programie pn. „Plecak Pełen Kultury Powiatu Elbląskiego V”.

  Realizacja tego zadania, możliwa jest dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Elblągu i polega na organizacji, dla dzieci i młodzieży z terenów wiejskich, szeregu warsztatów rękodzielniczych w okresie wakacyjnym.

  Przeczytaj więcej ...
 • Wiejska Polska. Przedsiębiorcza Wieś - konferencja

  2014-05-28 14:18:18

  logo- KSSJuż po raz czwarty w dn. 5-6 lipca 2014 r. Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów będzie organizatorem konferencji „WIEJSKA POLSKA. Przedsiębiorcza wieś” pod honorowym patronatem Prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego. Tegoroczna konferencja poświęcona będzie prezentacji dobrych praktyk w zakresie przedsiębiorczości z uwzględnieniem turystyki wiejskiej i agroturystyki oraz zrównoważonego rozwoju z podkreśleniem roli wiejskich kobiet.

  Przeczytaj więcej ...
 • III Piknik Organizacji Pozarządowych z Powiatu Elbląskiego

  2014-05-16 10:09:44

  „III Piknik Organizacji Pozarządowych z Powiatu Elbląskiego” w Oleśnie, jest adresowany do stowarzyszeń i aktywnych grup mieszkańców powiatu elbląskiego. Celem piknikowych spotkań jest przede wszystkim integracja członków organizacji pozarządowych i zainteresowanych osób oraz wymiana doświadczeń i przykładów dobrych praktyk pomiędzy nimi.

  Przeczytaj więcej ...

Kalendarium wydarzeń

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER", poddziałanie 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona prowadzona przez Lokalną Grupę Działania "Partnerstwo Północnej Warmii i Wysoczyzny Elbląskiej"

Hosting zapewnia:
SOFTEL