• Piernikowa chata podcieniowa na miodzie gryczanym.

  2015-02-16 09:48:22

  Piernikowa chata

   

  Państwo Dorota i Grzegorz Wójcik, to reprezentanci miejscowości tematycznej „Łęcze-wieś wiatru i podcieni”, która położona na wzniesieniu Wysoczyzny Elbląskiej. Łęcze słynie ze specyficznych zabudowań domów podcieniowych. Taki rodzaj architektury dominował w wiosce już na początku XIII wieku dzięki sprowadzanym na te tereny Holendrom, Szwajcarom i Niemcom. Domy, których jeszcze kilka w Łęczu ocalało, do dziś sprawiają imponujące wrażenie.

  Przeczytaj więcej ...
 • Wielkanocny Jarmark Sztuki Ludowej oraz Kiermasz Żywności Naturalnej.

  2015-02-11 13:20:33

  jarmark_wielkanocny 

  Jak co roku, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” organizuje „Wielkanocny Jarmark Sztuki Ludowej oraz Kiermasz Żywności Naturalnej”, który w tym roku odbędzie się w sobotę 28 marca.
  Organizator do udziału w jarmarku zaprasza twórców ludowych, organizacje społeczne, instytucje, gospodarstwa agroturystyczne, jak również osoby indywidualne zajmujące się rękodziełem, rzemiosłem, czy wyrobem produktów żywności naturalnej i tradycyjnej.

  Przeczytaj więcej ...
 • Wyszywanki Pani Janki oraz Bocian z Wioski Dzieci.

  2015-02-09 12:02:10

  wyszywankibocian 

  Pani Janina Gajewska od wielu lat związana jest z Pogrodziem, gdzie w zaciszu swojego domu oddaje się wspaniałej pasji haftowania i szydełkowania. W przypadku haftu jest to tradycyjna metoda ozdabiania tkanin, polegająca na wyszywaniu wzorów przy pomocy szerokiego wachlarza technik.

  Przeczytaj więcej ...
 • Równać Szanse 2014 - konkurs grantowy

  2015-02-09 10:49:49

  równać szanseInformujemy o kolejnej edycji Konkursu Grantowego w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Równać  Szanse 2015”.

  W konkursie o dotacje do 40 tys. zł mogą ubiegać się organizacje z małych miejscowości (do 20 tys. mieszkańców) zarejestrowane w formie stowarzyszeń i fundacji. Działania realizowane w ramach projektu powinny służyć wyrównywaniu szans młodych ludzi (13-19 lat) z małych miejscowości na dobry start w dorosłe życie. Konkurs składa się z dwóch etapów. Wnioski w pierwszym etapie konkursu można składać do 10 marca 2015 roku.

  Na stronie rownacszanse.pl znajdują się wszystkie informacje o konkursie. Informacje dodatkowe pod tel.: (22) 826 10 16.

  Mail rownacszanse@pcyf.org.pl


  Elżbieta Mierzyńska

  URZĄD MARSZAŁKOWSKI
  WOJEWÓDZTWAWARMIŃSKO-MAZURSKIEGO
  Biuro ds. Organizacji Pozarządowych i Kombatantów

   

  wprowadził: administrator

 • Lokalne potrawy Klubu Gosposia z Tolkmicka

  2015-02-06 10:09:40

   Dżem z rajskich jabłuszekNaleśnik po rybacku

   

  „Dżem z tolkmickich rajskich jabłuszek” oraz „naleśnik po rybacku”, to potrawy z Tolkmicka, które posiadają markę "Produkyu Lokalnego Wysoczyzny Elbląskiej" 

  Klub Gosposia to prężnie działająca, przy OSP Tolkmicko, sekcja kulinarna, w skład której wchodzą panie specjalizujące się w przyrządzaniu potraw regionalnych z wykorzystaniem bogactwa lokalnego. 

  Tolkmickie gospodynie odnoszą liczne sukcesy podczas różnego rodzaju konkursów kulinarnych.

  Przeczytaj więcej ...

Kalendarium wydarzeń

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER", poddziałanie 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona prowadzona przez Lokalną Grupę Działania "Partnerstwo Północnej Warmii i Wysoczyzny Elbląskiej"

Hosting zapewnia:
SOFTEL