• Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 zaakceptowany przez Komisję Europejską

  2014-12-15 10:09:18

  flaga- UEW miniony piątek Komisja Europejska zaakceptowała polski Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, dzięki któremu na polską wieś trafi 8,6 mld euro z kasy UE. Polska jest jednym z trzech krajów, które jako pierwsze zakończyły negocjacje w tej sprawie.

  Jak powiedział sam Wicemarszałek Jacek Protas: "Dla naszego województwa, z najniższą w kraju gęstością zaludnienia Program Rozwoju Obszarów Wiejskich ma szczególną wagę. Już w ostatnich latach dzięki niemu mogliśmy przekazywać gminom pieniądze na budowę kanalizacji, remonty świetlic, tworzenie placów zabaw, boisk i realizację setek innych pomysłów. Nowy program pozwoli nam także dotować remonty lokalnych dróg!"

  wprowadził: administrator

 • Możliwość przedłużenia terminu realizacji operacji

  2014-12-12 18:40:38

  LeaderJak poinformował Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, istnieje możliwość przedłużenia czasu realizacji operacji realizowanych w ramach naborów przeprowadzonych za pośrednictwem Lokalnych Grup Działania. Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie będzie rozpatrywał pozytywnie wnioski beneficjentów w zakresie przedłużania terminów realizacji maksymalnie do dnia 31 marca 2015 r. pod warunkiem racjonalnego uzasadniane konieczności wprowadzenia takiej zmiany w umowie przyznania pomocy.
 • Wigilia pod tolkmickim niebem

  2014-12-11 14:23:20

  wigilia_tolkmicko
 • Królowa Śniegu - spektakl teatralny dla dzieci

  2014-12-10 14:48:49


  16 grudnia br. (tj. wtorek) zapraszamy najmłodszych mieszkańców na spektakl teatralny "Królowa Śniegu" w wykonaniu aktorów Teatru ART-RE z Krakowa, który odbędzie się w sali widowiskowo-kinowej w Młynarach o godz. 12:30.


  Adaptacja jednej z najbardziej znanych baśni H.Ch. Andersena. „Lektura obowiązkowa” w okresie zimowym, pięknie ukazująca motyw przyjaźni. Wspaniałe przedstawienie teatralno-muzyczne, aktywizujące widzów do wspólnej zabawy. Barwne kostiumy oraz bogata scenografia w pełni oddają baśniową atmosferę i klimat spektaklu. Występują postacie: Królowa śniegu, Kaj, Gerda, Kruk, Królewicz, Wróżka, Rozbójnik, Renifer.
   Czas trwania: 40 min.
   

  Wstęp wolny! Zapraszamy!

   

 • TOLKMICKA PASTORAŁKA

  2014-12-05 10:34:03

  Tolkmicka Pastorałka

  Tolkmicko doczekało się własnej pastorałki, do której został nakręcony klip przez znanego elbląskiego artystę -Łukasza Geska. W nagraniu wzięła także udział Elwira Mejk - piosenkarka i prezenterka kanału PoloTV.

  Zdjęcia do teledysku kręcone były w kościele św. Jakuba Apostoła oraz w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, wzięły w nich udział: sekcja wokalna działająca przy ośrodku oraz młodzież z tolkmickiego gimnazjum. Premiera teledysku odbyła się na początku grudnia.

  Osoby, które jeszcze nie widziały teledysku mogą go zobaczyć pod poniższym linkiem:

   

  "Tolkmicka Pastorałka"

Kalendarium wydarzeń

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER", poddziałanie 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona prowadzona przez Lokalną Grupę Działania "Partnerstwo Północnej Warmii i Wysoczyzny Elbląskiej"

Hosting zapewnia:
SOFTEL