• GMINA MŁYNARY- OTWARTY KONKURS OFERT NA REALIZACJĘ ZADAŃ PUBLICZNYCH

  2015-02-16 12:27:20

  Burmistrz Miasta i Gminy Młynary ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu kultury, kultury fizycznej i sportu w 2015 roku.
  O dofinansowanie na ich realizacje mogą ubiegać się organizacje pozarządowe oraz podmioty  wymienione w  art. 3  ust. 3  ustawy  z  dnia  24  kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, pod warunkiem, że swoją ofertę złożą do 06.03.2015r.

  Przeczytaj więcej ...
 • Piernikowa chata podcieniowa na miodzie gryczanym.

  2015-02-16 09:48:22

  Piernikowa chata

   

  Państwo Dorota i Grzegorz Wójcik, to reprezentanci miejscowości tematycznej „Łęcze-wieś wiatru i podcieni”, która położona na wzniesieniu Wysoczyzny Elbląskiej. Łęcze słynie ze specyficznych zabudowań domów podcieniowych. Taki rodzaj architektury dominował w wiosce już na początku XIII wieku dzięki sprowadzanym na te tereny Holendrom, Szwajcarom i Niemcom. Domy, których jeszcze kilka w Łęczu ocalało, do dziś sprawiają imponujące wrażenie.

  Przeczytaj więcej ...
 • Wielkanocny Jarmark Sztuki Ludowej oraz Kiermasz Żywności Naturalnej.

  2015-02-11 13:20:33

  jarmark_wielkanocny 

  Jak co roku, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” organizuje „Wielkanocny Jarmark Sztuki Ludowej oraz Kiermasz Żywności Naturalnej”, który w tym roku odbędzie się w sobotę 28 marca.
  Organizator do udziału w jarmarku zaprasza twórców ludowych, organizacje społeczne, instytucje, gospodarstwa agroturystyczne, jak również osoby indywidualne zajmujące się rękodziełem, rzemiosłem, czy wyrobem produktów żywności naturalnej i tradycyjnej.

  Przeczytaj więcej ...
 • Wyszywanki Pani Janki oraz Bocian z Wioski Dzieci.

  2015-02-09 12:02:10

  wyszywankibocian 

  Pani Janina Gajewska od wielu lat związana jest z Pogrodziem, gdzie w zaciszu swojego domu oddaje się wspaniałej pasji haftowania i szydełkowania. W przypadku haftu jest to tradycyjna metoda ozdabiania tkanin, polegająca na wyszywaniu wzorów przy pomocy szerokiego wachlarza technik.

  Przeczytaj więcej ...
 • Równać Szanse 2014 - konkurs grantowy

  2015-02-09 10:49:49

  równać szanseInformujemy o kolejnej edycji Konkursu Grantowego w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Równać  Szanse 2015”.

  W konkursie o dotacje do 40 tys. zł mogą ubiegać się organizacje z małych miejscowości (do 20 tys. mieszkańców) zarejestrowane w formie stowarzyszeń i fundacji. Działania realizowane w ramach projektu powinny służyć wyrównywaniu szans młodych ludzi (13-19 lat) z małych miejscowości na dobry start w dorosłe życie. Konkurs składa się z dwóch etapów. Wnioski w pierwszym etapie konkursu można składać do 10 marca 2015 roku.

  Na stronie rownacszanse.pl znajdują się wszystkie informacje o konkursie. Informacje dodatkowe pod tel.: (22) 826 10 16.

  Mail rownacszanse@pcyf.org.pl


  Elżbieta Mierzyńska

  URZĄD MARSZAŁKOWSKI
  WOJEWÓDZTWAWARMIŃSKO-MAZURSKIEGO
  Biuro ds. Organizacji Pozarządowych i Kombatantów

   

  wprowadził: administrator

Kalendarium wydarzeń

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER", poddziałanie 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona prowadzona przez Lokalną Grupę Działania "Partnerstwo Północnej Warmii i Wysoczyzny Elbląskiej"

Hosting zapewnia:
SOFTEL