• Zabawa z ART-BAND

  2015-07-17 09:33:58

  Zabawa z Art-Band
 • Społecznik Roku 2015

  2015-07-15 11:22:12

  Społecznik roku 2015

   

  Rusza Konkurs o tytuł „Społecznika Roku 2015” tygodnika Newsweek Polska.
  Konkurs jest kontynuacją idei podjętej przez Fundację "POMOC SPOŁECZNA SOS" w 1997 roku. Zapoczątkował ją Jacek Kuroń, w odpowiedzi na prośbę Wisławy Szymborskiej o pomoc w podzieleniu się ze społeczeństwem pieniędzmi z literackiej Nagrody Nobla.
  Jego celem jest pokazywanie aktywności osób i stojących za nimi organizacji w zmaganiu się z różnymi społecznymi problemami, nagłaśnianie przykładów obywatelskich postaw i brania spraw we własne ręce, bez oglądania się na pomoc instytucjonalną.

  Przeczytaj więcej ...
 • Dotacje na projekty edukacyjne dla dzieci wiejskich.

  2015-07-07 12:10:28

  logo- na dobry początek

   

  Rusza kolejna edycja programu grantowego „Na dobry początek!”, którego organizatorem jest Fundacja BGK. Celem programu jest  wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci wiejskich i z małych miejscowości.

  Do 10 września br. o dotacje mogą ubiegać się fundacje, stowarzyszenia, ośrodki kultury i biblioteki publiczne z siedzibą na terenach wiejskich lub w miejscowościach do 20 tys. mieszkańców.

  Przeczytaj więcej ...
 • Sąpy wsią z najlepszą inicjatywą...

  2015-06-30 15:39:55

  Sąpy- Wieś z inicjatywą

   

  W ubiegłym tygodniu, podczas sesji Rady Powiatu w Elblągu ogłoszone zostały wyniki tegorocznej edycji powiatowego konkursu „Wieś z inicjatywą” oraz wręczono nagrody i wyróżnienia jego laureatom.
  Do rywalizacji stanęła rekordowa liczba uczestników z 15 miejscowości, spośród których komisja konkursowa wyłoniła trzech laureatów i przyznała sześć wyróżnień.
  Pierwsze miejsce i nagroda w wysokości 7 tysięcy zł przypadły wsi Sąpy z gminy Młynary.

  Przeczytaj więcej ...
 • Model efektywnej kontraktacji usług społecznych

  2015-06-29 13:25:27

  Razem w Olsztynie

   

  Związek Stowarzyszeń „Razem w Olsztynie” wraz z partnerami opracował innowacyjny „Model efektywnej kontraktacji usług społecznych”. Zadaniem jego jest wsparcie samorządów w procesie zlecania zadań własnych organizacjom pozarządowym, podmiotom ekonomii społecznej w formie efektywnego kontraktowania usług społecznych.

  Przeczytaj więcej ...

Kalendarium wydarzeń

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER", poddziałanie 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona prowadzona przez Lokalną Grupę Działania "Partnerstwo Północnej Warmii i Wysoczyzny Elbląskiej"

Hosting zapewnia:
SOFTEL