• ŁĘCZE I LIPCOWE HARCE

  2010-07-28 15:58:05

  Stowarzyszenie "Łęcze- wieś z perspektywą", O.S.P. Łęcze oraz Rada Sołecka Łęcza zapraszają w najbliższą sobotę na imprezę pn. "LIPCOWE HARCE W ŁĘCZU"

 • PLECAK PEŁEN KULTURY- REALIZOWANY

  2010-07-28 15:01:53

  warsztaty teatralneWarsztaty teatralne to pierwszy blok zajęć, który został zrealizowany przez Lokalną Grupę Działania- Wysoczyzna Elbląska w ramach projektu „Plecak Pełen Kultury Powiatu Elbląskiego”. Dzieci i młodzież uczestnicząca w zajęciach poznawała tajniki teatru cieni w trakcie spotkań, które miały miejsce w Pogrodziu, Kadynach i Nowym Monasterzysku.
  Uczestnicy warsztatów z dużym zainteresowaniem i pod fachowym kierownictwem pani Edyty Machul- instruktora teatralnego, przygotowywali krótkie scenki, jak i dłuższe spektakle, które po pełnych śmiechu i dobrej zabawy próbach, przedstawiali widzom, wśród których obecni byli rodzice i dziadkowie młodych aktorów.
  Przed nami kolejne zajęcia w ramach projektu. Najbliższe to pierwsza część warsztatów rzeźbiarstwa w glinie, które odbędą się w Hucie Żuławskiej, Pogrodziu, Łęczu i Suchaczu.
  Następne spotkania będą wspaniałą okazją do uczestnictwa w warsztatach z zakresu kulinariów, rzeźbiarstwa w drewnie, malarstwa, rękodzielnictwa oraz nauki technik graficznych.


  Projekt dofinansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Elblągu  w ramach wsparcia wykonania  zadania publicznego z zakresu działania na rzecz edukacji kulturalnej oraz artystycznej wśród dzieci i młodzieży wiejskiej w powiecie elbląskim.

   

   

  wprowadził: administrator

 • Wyjazd studyjny w Boru Tucholskie

  2010-07-27 22:33:55

  LGD Bory TucholskieZarząd Lokalnej Grupy Działania - Wysoczyzna Elbląska w dniu 25 września 2010r, organizuje bezpłatny wyjazd studyjny do LGD Bory Tucholskie, którego tematem jest wymiana dobrych praktyk i poznanie nowych sposobów aktywizacji grup społecznych z terenów wiejskich. Wyjazd daje możliwość wymiany oraz nabycia doświadczeń przez lokalnych liderów a także jest świetną okazją do spędzenia czasu w malowniczych Borach Tucholskich. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z biurem LGD – Wysoczyzna Elbląska.
  tel/fax: 55 231 12 52
  e-mail: lgdwysoczyznaelblaska@o2.pl

   

   

   

  wprowadził: administrator


 • BLUES FESTIWAL

  2010-07-22 15:49:18

   
   
  blues
  MŁYNARY BLUES FESTIWAL
  24.07.2010r. godz. 20:00
  amfiteatr w Młynarach

  wystąpią:
  -Big Gilson&The Blues Dynamite goście z Brazyli
  -Cree-zespół powstał w 1993r.,a wokalistą jest Sebastian Riedel-syn legendarnego wokalisty "Dżemu" Ryszarda Riedla.
  -Obstawa Prezydenta-zespół z ponad 20 letnim stazem scenicznym grajacy blues i blues-rock.
  -Blue Sounds-pierwszy zespół z Polski,który nagrał w Japoni płytę blues.
  Organizator-Ośrodek Kultury w Młynarach
  Wstęp wolny!!!
 • Pierwsze Małe Projekty- realizowane

  2010-06-30 09:41:31

  KarszewiankiZ przyjemnością informujemy, że Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego rozpoczął podpisywanie umów z beneficjentami na realizację operacji w ramach Małych Projektów po ocenie merytorycznej wniosków o przyznanie pomocy, złożonych w roku 2009 za pośrednictwem LGD- Wysoczyzna Elbląska.

  Przeczytaj więcej ...

Kalendarium wydarzeń

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER", poddziałanie 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona prowadzona przez Lokalną Grupę Działania "Partnerstwo Północnej Warmii i Wysoczyzny Elbląskiej"

Hosting zapewnia:
SOFTEL