• Dożynki Gminne w Hucie Żuławskiej

  2010-09-02 11:48:24

  owies„… Ziemia wydaje owoc sama z siebie: najpierw łodygę, potem kłos, wreszcie kłos pełen ziarna. A gdy owoc na to zezwala, natychmiast zapuszcza sierp, bo nadeszły żniwa”
  (Ewangelia wg św. Marka, 28-29)

  Dożynki to jedno z najważniejszych świąt dla gospodarzy. Coroczne Święto Plonów jest wspaniałą okazją do podziękowania rolnikom za ich całoroczny trud, do sąsiedzkiej zabawy, spotkań i zacieśniania więzi międzyludzkich. Dożynkowe obrzędy są świadectwem najpiękniejszych staropolskich tradycji i świadczą o naszej tożsamości kulturowej.
  Dlatego Wójt Gminy Milejewo oraz Sołtys wsi Huta Żuławska mają zaszczyt zaprosić na gminne uroczystości dożynkowe organizowane w Hucie Żuławskiej 11 września 2010r

  PROGRAM DOŻYNEK:
  14:00 Msza św. na boisku rekreacyjno-sportowym
  14:50 Korowód dożynkowy- prezentacja wieńców dożynkowych
  15:10 Oficjalne otwarcie dożynek
  15:45 Część artystyczna
  - Występ wokalny zespołu folklorystycznego „KARSZEWIANKI”
  - Występ wokalny „DZIECI Z MONASTERZYSKA”
  - Występ wokalno-taneczny zespołu pieśni i tańca „PASŁĘCZANIE”
  - Występ wokalny zespołu „ZALESIANKI”
  - Występ grupy wokalnej  „SŁOWIKI” ze Szkoły Podstawowej w Milejewie.
  17:20 Zawody STRONG MAN cz. I
  17:40 Ogłoszenie wyników konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy
  17:50 Licytacja produktów lokalnych
  18:00 Zawody STRONG MAN cz. II
  19:00 gwiazda wieczoru zespół „Quo Vadis”

   

  Imprezy towarzyszące:

  - Wystawa rolna,
  - Warsztaty terapii zajęciowej z Kamiennika Wielkiego,
  - Loteria fantowa,
  - Wystawa plastyczna,
  - Jadło domowe z darmową grochówką,
  - Wata cukrowa, popcorn,
  - Kącik zabaw dla najmłodszych,

  .

  wprowadził: administrator

 • Szkolenie przedstawicieli organizacji pozarządowych

  2010-08-26 10:11:59

  szkolenie1Centrum Organizacji Pozarządowych w Elblągu zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych z miasta Elblaga i terenu powiatu elbląskiego, do udziału w szkoleniu z zakresu Tworzenia i zarządzania projektem, które odbędzie się w ramach programu szkoleniowo-doradczego Akademia NGO.

  Przeczytaj więcej ...
 • Plecak Pełen Kultury- rzeźby w drewnie

  2010-08-25 10:25:12

  rzezba drewnoW Suchaczu i Pogrodziu odbyły się kolejne spotkania w ramach projektu „Plecak Pełen Kultury Powiatu Elbląskiego”, organizowanego przez Lokalną Grupę Działania – Wysoczyzna Elbląska.

  Po warsztatach poświęconych teatrowi, rzeźbie w glinie oraz grafice warsztatowej, młodzi uczestnicy  zaznajamiali się z rzeźbiarstwem w drewnie.  Pan Jan Lewicki w bardzo interesujący sposób dzielił się swoimi umiejętnościami z dziećmi i młodzieżą, dlatego zamiast niesfornej, gwarnej grupki, można było zobaczyć pracujących w skupieniu nastoletnich artystów. Drewno okazało się bardzo wdzięcznym materiałem do artystycznej pracy, a wyobraźnia twórców pozwoliła na stworzenie wspaniałych dzieł. Przed nami warsztaty poświęcone malarstwu, które rozpoczną się już w najbliższy piątek.

  Rafał Narnicki

  Projekt dofinansowany został ze środków Starostwa Powiatowego w Elblągu w ramach wspierania wykonania zadania publicznego z zakresu działania na rzecz edukacji kulturalnej oraz artystycznej wśród dzieci i młodzieży wiejskiej w powiecie elbląskim.

  wprowadził: administrator

 • Informacja dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych.

  2010-08-18 10:51:53

  Jeśli Państwa organizacja lub grupa nieformalna, funkcjonująca na terenie Lokalnej Grupy Działania – Wysoczyzna Elbląska (Gmina Milejewo, Miasto i Gmina Młynary, Miasto i Gmina Tolkmicko), podejmuje interesujące inicjatywy, organizuje wydarzenia oraz imprezy, które chcielibyście Państwo promować w internecie, prosimy o kontakt z biurem LGD – Wysoczyzna Elbląska pod adresem e-mail: lgdwysoczyznaelblaska@o2.pl. Chętnie zamieścimy nieodpłatnie informację na temat Państwa działalności na stronie www.lgdwysoczyzna.pl.

  Rafał Narnicki

   

  wprowadził: administrator

 • Piknik LGD- Wysoczyzna Elbląska

  2010-08-17 14:03:15

  Piknik LGDLokalna Grupa Działania – Wysoczyzna Elbląska zaprasza na Piknik „Budujemy wspólnie naszą piękną krainę”, który odbędzie się w sobotę 28 sierpnia 2010r. od godz. 16:00 na placu przy budynku remizy strażackiej w Milejewie.
  Program imprezy obfituje w wiele atrakcji. Mile spędzony czas zapewnią dzieciom przygotowane dla nich gry i zabawy. Prezentacja Lokalnej Grupy Działania – Wysoczyzna Elbląska będzie dla Państwa możliwością bliższego poznania jej działalności. Koło Gospodyń Wiejskich z Kamionka Wielkiego przygotuje stoisko gastronomiczne z domowymi przysmakami. Nie zabraknie również występów muzycznych. Zaprezentują się zespoły ludowe: „Pogrodzianki” oraz zespół Koła Gospodyń Wiejskich z Suchacza, a muzyka w wykonaniu grupy „Quo Vadis” towarzyszyć będzie zabawie tanecznej.

   

  Zapraszamy serdecznie.

   

  wprowadził: administrator

Kalendarium wydarzeń

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER", poddziałanie 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona prowadzona przez Lokalną Grupę Działania "Partnerstwo Północnej Warmii i Wysoczyzny Elbląskiej"

Hosting zapewnia:
SOFTEL