• Szkolenie przedstawicieli organizacji pozarządowych

  2010-08-26 10:11:59

  szkolenie1Centrum Organizacji Pozarządowych w Elblągu zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych z miasta Elblaga i terenu powiatu elbląskiego, do udziału w szkoleniu z zakresu Tworzenia i zarządzania projektem, które odbędzie się w ramach programu szkoleniowo-doradczego Akademia NGO.

  Przeczytaj więcej ...
 • Plecak Pełen Kultury- rzeźby w drewnie

  2010-08-25 10:25:12

  rzezba drewnoW Suchaczu i Pogrodziu odbyły się kolejne spotkania w ramach projektu „Plecak Pełen Kultury Powiatu Elbląskiego”, organizowanego przez Lokalną Grupę Działania – Wysoczyzna Elbląska.

  Po warsztatach poświęconych teatrowi, rzeźbie w glinie oraz grafice warsztatowej, młodzi uczestnicy  zaznajamiali się z rzeźbiarstwem w drewnie.  Pan Jan Lewicki w bardzo interesujący sposób dzielił się swoimi umiejętnościami z dziećmi i młodzieżą, dlatego zamiast niesfornej, gwarnej grupki, można było zobaczyć pracujących w skupieniu nastoletnich artystów. Drewno okazało się bardzo wdzięcznym materiałem do artystycznej pracy, a wyobraźnia twórców pozwoliła na stworzenie wspaniałych dzieł. Przed nami warsztaty poświęcone malarstwu, które rozpoczną się już w najbliższy piątek.

  Rafał Narnicki

  Projekt dofinansowany został ze środków Starostwa Powiatowego w Elblągu w ramach wspierania wykonania zadania publicznego z zakresu działania na rzecz edukacji kulturalnej oraz artystycznej wśród dzieci i młodzieży wiejskiej w powiecie elbląskim.

  wprowadził: administrator

 • Informacja dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych.

  2010-08-18 10:51:53

  Jeśli Państwa organizacja lub grupa nieformalna, funkcjonująca na terenie Lokalnej Grupy Działania – Wysoczyzna Elbląska (Gmina Milejewo, Miasto i Gmina Młynary, Miasto i Gmina Tolkmicko), podejmuje interesujące inicjatywy, organizuje wydarzenia oraz imprezy, które chcielibyście Państwo promować w internecie, prosimy o kontakt z biurem LGD – Wysoczyzna Elbląska pod adresem e-mail: lgdwysoczyznaelblaska@o2.pl. Chętnie zamieścimy nieodpłatnie informację na temat Państwa działalności na stronie www.lgdwysoczyzna.pl.

  Rafał Narnicki

   

  wprowadził: administrator

 • Piknik LGD- Wysoczyzna Elbląska

  2010-08-17 14:03:15

  Piknik LGDLokalna Grupa Działania – Wysoczyzna Elbląska zaprasza na Piknik „Budujemy wspólnie naszą piękną krainę”, który odbędzie się w sobotę 28 sierpnia 2010r. od godz. 16:00 na placu przy budynku remizy strażackiej w Milejewie.
  Program imprezy obfituje w wiele atrakcji. Mile spędzony czas zapewnią dzieciom przygotowane dla nich gry i zabawy. Prezentacja Lokalnej Grupy Działania – Wysoczyzna Elbląska będzie dla Państwa możliwością bliższego poznania jej działalności. Koło Gospodyń Wiejskich z Kamionka Wielkiego przygotuje stoisko gastronomiczne z domowymi przysmakami. Nie zabraknie również występów muzycznych. Zaprezentują się zespoły ludowe: „Pogrodzianki” oraz zespół Koła Gospodyń Wiejskich z Suchacza, a muzyka w wykonaniu grupy „Quo Vadis” towarzyszyć będzie zabawie tanecznej.

   

  Zapraszamy serdecznie.

   

  wprowadził: administrator

 • PRZYJAZNA WIEŚ - Konkurs

  2010-08-11 15:26:08

  przyjazna wieś- logo

   

  KRAJOWA SIEĆ OBSZARÓW WIEJSKICH

  OGŁASZA KONKURS

  „PRZYJAZNA WIEŚ”

  na najlepszy projekt w zakresie infrastruktury realizowany  na terenach wiejskich przy wsparciu środków unijnych


  Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich beneficjentów, którzy zrealizowali projekty wspierające rozbudowę infrastruktury technicznej lub społecznej na obszarach wiejskich województwa warmińsko-mazurskiego, współfinansowane z Funduszy Europejskich.

  Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Konkursu oraz wypełnienie i odesłanie Formularza Zgłoszeniowego wraz z wymaganymi załącznikami na  adres: Sekretariat Regionalny KSOW Województwa Warmińsko-Mazurskiego
  Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa, Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, ul. Emilii Plater 1, 10-562 Olsztyn

  Uwaga: W przypadku projektów transregionalnych i transnarodowych o właściwości miejscowej zgłoszenia decyduje największy procentowy udział inwestycji na obszarze danego województwa. Wykaz sekretariatów regionalnych KSOW wraz z adresami stanowi załącznik do niniejszego ogłoszenia.

  Zgłoszenia należy składać wyłącznie na załączonym formularzu w terminie
  do 31 sierpnia 2010 r. Projekty zgłoszone po wyznaczonym terminie nie będą brały udziału w konkursie.

  Więcej informacji na stronie www.ksow.gov.pl


  Regulamin konkursu
  Formularz zgłoszeniowy
  Wykaz podmiotów uprawnionych do przyjmowania zgłoszeń do etapu regionalnego konkursu

  Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

   

   

   

  wprowadził: administrator

Kalendarium wydarzeń

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER", poddziałanie 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona prowadzona przez Lokalną Grupę Działania "Partnerstwo Północnej Warmii i Wysoczyzny Elbląskiej"

Hosting zapewnia:
SOFTEL