• Bogatsi o tucholskie doświadczenia

  2010-09-27 15:25:51

  koła w borowieckim styluW sobotę, 25 września 2010r. członkowie Lokalnej Grupy Działania – Wysoczyzna Elbląska oraz reprezentanci pozostałych stowarzyszeń i grup nieformalnych z terenu LGD uczestniczyli w wyjeździe studyjnym do Lokalnej Grupy Działania „Bory Tucholskie”. Wizyta rozpoczęła się zwiedzaniem Muzeum Borów Tucholskich. Następnie w Urzędzie Miejskim w Tucholi spotkali się przedstawiciele obu Lokalnych Grup. Pani Magdalena Kurpinowicz, Prezes tucholskiej LGD, omówiła Lokalną Strategię Rozwoju oraz przedstawiła obszary działania stowarzyszenia. Zaprezentowane zostały również produkty lokalne, które stanowią ważny element tożsamości Lokalnej Grupy. Tematem wizyty było zdobywanie doświadczeń, dlatego temu zagadnieniu poświęcona była dyskusja gospodarzy oraz gości spotkania, którzy dzielili się spostrzeżeniami dotyczącymi wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju. Po obiedzie goście z Wysoczyzny Elbląskiej, przy słonecznej pogodzie, zwiedzali teren LGD „Bory Tucholskie”, podziwiając charakterystyczny, lesisty krajobraz. Kolejnym punktem wizyty był udział w festynie Kół Gospodyń Wiejskich „Koła w Borowiackim Stylu” w miejscowości  Lińsk, gdzie prezentowany był lokalny folklor. Późnym popołudniem uczestnicy wizyty pożegnali gospodarzy, dziękując za bardzo serdeczne przyjęcie i udali się autokarem w drogę powrotną.

   

  GORĄCO ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ Z WYJAZDU,

  KTÓRE ZAMIESZCZONE ZOSTAŁY W ZAKŁADCE - GALERIA

   

  wprowadził: administrator

 • szkolenie dla wolontariuszy

  2010-09-24 11:32:06

  W ramach projektu „Rozwój wolontariatu w Ośrodkach Pomocy Społecznej Województwa Warmińsko- Mazurskiego” Związek Stowarzyszeń „Razem w Olsztynie”, prowadzący Olsztyńskie Centrum Wolontariatu „Spinacz” zaprasza do kolejnych działań zmierzających do rozwoju wolontariatu w naszym regionie, a także tworzenia partnerstwa na rzecz wolontariatu.
  W ramach projektu organizujemy szkolenia dla wolontariuszy pracujących lub planujących pracować na rzecz klientów ośrodków pomocy społecznej pt. „Dlaczego warto być wolontariuszem?”.

  Przeczytaj więcej ...
 • Konkurs Grantowy-Równać Szanse 2010

  2010-09-17 11:08:07

  równać szansePolska Fundacja Dzieci i Młodzieży zaprasza do wzięcia udziału w programie dotacyjnym Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności
  "Równać Szanse 2010 - Regionalny Konkurs Grantowy".
  Przeczytaj więcej ...
 • Zawody STRONG MAN

  2010-09-03 13:39:47

  strong manW związku z organizowanymi otwartymi zawodami „STRONG MAN” w trakcie dożynek gminnych w Hucie Żuławskiej 11 września 2010r. Organizatorzy zachęcają do udziału w nich osoby, które ukończyły 18 rok życia i wyróżniają się odpowiednią tężyzną  fizyczną.
  Dzięki uprzejmości  LGD- Wysoczyzna Elbląska, osoby zainteresowane udziałem w zawodach , mogą zgłaszać swoje kandydatury w biurze LGD w Milejewie przy ulicy szkolnej 4, pod nr tel. 55 231 12 52 lub 506 583 021.

   

   

  wprowadził: administrator

 • Dożynki Gminne w Hucie Żuławskiej

  2010-09-02 11:48:24

  owies„… Ziemia wydaje owoc sama z siebie: najpierw łodygę, potem kłos, wreszcie kłos pełen ziarna. A gdy owoc na to zezwala, natychmiast zapuszcza sierp, bo nadeszły żniwa”
  (Ewangelia wg św. Marka, 28-29)

  Dożynki to jedno z najważniejszych świąt dla gospodarzy. Coroczne Święto Plonów jest wspaniałą okazją do podziękowania rolnikom za ich całoroczny trud, do sąsiedzkiej zabawy, spotkań i zacieśniania więzi międzyludzkich. Dożynkowe obrzędy są świadectwem najpiękniejszych staropolskich tradycji i świadczą o naszej tożsamości kulturowej.
  Dlatego Wójt Gminy Milejewo oraz Sołtys wsi Huta Żuławska mają zaszczyt zaprosić na gminne uroczystości dożynkowe organizowane w Hucie Żuławskiej 11 września 2010r

  PROGRAM DOŻYNEK:
  14:00 Msza św. na boisku rekreacyjno-sportowym
  14:50 Korowód dożynkowy- prezentacja wieńców dożynkowych
  15:10 Oficjalne otwarcie dożynek
  15:45 Część artystyczna
  - Występ wokalny zespołu folklorystycznego „KARSZEWIANKI”
  - Występ wokalny „DZIECI Z MONASTERZYSKA”
  - Występ wokalno-taneczny zespołu pieśni i tańca „PASŁĘCZANIE”
  - Występ wokalny zespołu „ZALESIANKI”
  - Występ grupy wokalnej  „SŁOWIKI” ze Szkoły Podstawowej w Milejewie.
  17:20 Zawody STRONG MAN cz. I
  17:40 Ogłoszenie wyników konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy
  17:50 Licytacja produktów lokalnych
  18:00 Zawody STRONG MAN cz. II
  19:00 gwiazda wieczoru zespół „Quo Vadis”

   

  Imprezy towarzyszące:

  - Wystawa rolna,
  - Warsztaty terapii zajęciowej z Kamiennika Wielkiego,
  - Loteria fantowa,
  - Wystawa plastyczna,
  - Jadło domowe z darmową grochówką,
  - Wata cukrowa, popcorn,
  - Kącik zabaw dla najmłodszych,

  .

  wprowadził: administrator

Kalendarium wydarzeń

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER", poddziałanie 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona prowadzona przez Lokalną Grupę Działania "Partnerstwo Północnej Warmii i Wysoczyzny Elbląskiej"

Hosting zapewnia:
SOFTEL