• Mapa Polski z podziałem na LGD

  2010-10-14 07:54:02

  minrolW imieniu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi uprzejmie informujemy, iż została wydana Mapa Polski z podziałem na Lokalne Grupy Działania w polskiej i angielskiej wersji językowej. Wydawcą mapy jest Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Mapa przedstawia rozmieszczenie LGD na terenie naszego kraju oraz zawiera najbardziej aktualne informacje teleadresowe dla LGD w Polsce. W wyniku przeprowadzonej weryfikacji i oceny LGD i LSR samorządy województw dokonały wyboru 338 LGD. Z tymi LGD samorządy województw podpisały umowy o warunkach i sposobie realizacji LSR. Obecnie funkcjonuje 337 Lokalnych Grup Działania.
  Mapy są dostępne w wersji elektronicznej na stronie internetowej MRiRW
  www.minrol.gov.pl, w zakładce PROW 2007-2013/Do pobrania oraz na stronie Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich www.ksow.gov.pl, w zakładce Leader.

   

  wprowadził: administrator

 • Plecak Pełen Kultury - ostatnie zajęcia

  2010-10-11 16:44:55

  warsztatyDobiega końca cykl warsztatów dla dzieci i młodzieży w ramach projektu „Plecak Pełen Kultury Powiatu Elbląskiego” realizowanego przez Lokalną Grupę Działania – Wysoczyzna Elbląska. Po części wakacyjnej, która cieszyła się dużym zainteresowaniem młodych miłośników sztuki, drugi etap zajęć odbywa się w szkołach podstawowych w Błudowie, Milejewie i Tolkmicku. Warsztaty poświęcone rzeźbie w glinie, rękodzielnictwu, grafice warsztatowej oraz rzeźbie w drewnie okazują się atrakcyjnym uzupełnieniem szkolnych zajęć.

   

   

  Projekt dofinansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Elblągu  w ramach wsparcia wykonania  zadania publicznego z zakresu działania na rzecz edukacji kulturalnej oraz artystycznej wśród dzieci i młodzieży wiejskiej w powiecie elbląskim.

 • Szansa na nieoprocentowane pożyczki dla organizacji pozarządowych

  2010-10-07 11:02:19

  pożyczkaDzięki inicjatywie zaprzyjaźnionej LGD  Łączy Nas Kanał Elbląski, w dniu 20 października 2010r. przedstawiciele Lokalnej Grupy Działania – Wysoczyzna Elbląska uczestniczyć będą w spotkaniu ze Starostą Elbląskim, panem Sławomirem Jezierskim, którego celem jest wypracowanie stanowiska na temat utworzenia funduszu pożyczkowego oraz funduszu dotacji na wkład własny do tzw. „małych projektów”.
  Celem funduszu pożyczkowego będzie udzielanie organizacjom pozarządowym nieoprocentowanych pożyczek w wysokości 70% wartości operacji w ramach „małych projektów”. Kredyt będzie zwracany po refundacji poniesionych kosztów przez Urząd Marszałkowski. Fundusz dotacji wkładu własnego będzie miał na celu pokrycie kosztów wkładu własnego organizacji pozarządowych w  „małych projektach” realizowanych poprzez Oś 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

   

  wprowadził: administrator

 • PROWieści

  2010-10-04 15:45:49

  Szanowni Państwo.

  Z przyjemnością informujemy, iż ukazał się wrześniowy numer miesięcznika „PROWieści”, którego wydawcą jest Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W numerze znajdziecie Państwo m.in. informacje dotyczące najnowszych zmian legislacyjnych Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz pomocy na rozwój działalności pozarolniczej w ramach Programu.
  Wersja elektroniczna „PROWieści” dostępną jest na stronie internetowej MRiRW
  www.minrol.gov.pl w zakładce Aktualne wydanie PROWieści.
  Życzymy miłej lektury.

   

  wprowadził: administrator

 • Bogatsi o tucholskie doświadczenia

  2010-09-27 15:25:51

  koła w borowieckim styluW sobotę, 25 września 2010r. członkowie Lokalnej Grupy Działania – Wysoczyzna Elbląska oraz reprezentanci pozostałych stowarzyszeń i grup nieformalnych z terenu LGD uczestniczyli w wyjeździe studyjnym do Lokalnej Grupy Działania „Bory Tucholskie”. Wizyta rozpoczęła się zwiedzaniem Muzeum Borów Tucholskich. Następnie w Urzędzie Miejskim w Tucholi spotkali się przedstawiciele obu Lokalnych Grup. Pani Magdalena Kurpinowicz, Prezes tucholskiej LGD, omówiła Lokalną Strategię Rozwoju oraz przedstawiła obszary działania stowarzyszenia. Zaprezentowane zostały również produkty lokalne, które stanowią ważny element tożsamości Lokalnej Grupy. Tematem wizyty było zdobywanie doświadczeń, dlatego temu zagadnieniu poświęcona była dyskusja gospodarzy oraz gości spotkania, którzy dzielili się spostrzeżeniami dotyczącymi wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju. Po obiedzie goście z Wysoczyzny Elbląskiej, przy słonecznej pogodzie, zwiedzali teren LGD „Bory Tucholskie”, podziwiając charakterystyczny, lesisty krajobraz. Kolejnym punktem wizyty był udział w festynie Kół Gospodyń Wiejskich „Koła w Borowiackim Stylu” w miejscowości  Lińsk, gdzie prezentowany był lokalny folklor. Późnym popołudniem uczestnicy wizyty pożegnali gospodarzy, dziękując za bardzo serdeczne przyjęcie i udali się autokarem w drogę powrotną.

   

  GORĄCO ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ Z WYJAZDU,

  KTÓRE ZAMIESZCZONE ZOSTAŁY W ZAKŁADCE - GALERIA

   

  wprowadził: administrator

Kalendarium wydarzeń

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER", poddziałanie 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona prowadzona przez Lokalną Grupę Działania "Partnerstwo Północnej Warmii i Wysoczyzny Elbląskiej"

Hosting zapewnia:
SOFTEL