• Festiwal Rzeźby z Lodu Zalewu Wiślanego

  2011-01-10 07:50:39

  rzeźba- rybakW dniu 15.01.2011r (sobota) Lokalna Grupa Działania- Wysoczyzna Elbląska zaprasza serdecznie do Suchacza, gdzie, na terenie Klubu Entuzjastów Żeglarstwa, o godz. 10:00 rozpocznie się Festiwal Rzeźby z Lodu Zalewu Wiślanego.
  W trakcie imprezy będzie można podziwiać, jak doświadczeni artyści (za pomocą pilarek, młotków, siekier, tarek, a nawet żelazka) będą tworzyć  kilkumetrowe figury, a osoby chcące spróbować swych sił w tej, jakże ciekawej dyscyplinie dostaną do dyspozycji bloczek lodu o wymiarach 40x50x100(cm), z którego będą mogli wykonać pracę o dowolnej tematyce.
  Gości, którzy nie czują się pewnie w tej dyscyplinie sztuki, podczas pracy rzeźbiarzy zapraszamy do zwiedzania portu jachtowego oraz konsumpcji gorących napoi i posiłków, a wszystko to w miłej i przyjemnej atmosferze i przy ciepłym płomieniu ogniska.
  Organizatorzy mają nadzieję, że pogoda dopisze i lodowe cuda będą mogły być podziwiane przez długi czas, przez odwiedzających Suchacz turystów.

  informacji na temat festiwalu udziela biuro LGD- Wysoczyzna Elbląska (tel. 55 231 12 52) oraz jego koordynator: pan Robert Wojtusiak (tel. 605 685 071)

  W przypadku pogorszenia się pogody, warunkującej przeprowadzenie imprezy, organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmiany terminu festiwalu.

   

  wprowadził: administrator


   

 • Zimowisko- wolne miejsca

  2011-01-05 09:05:40

  zimowiskoWarmińsko-Mazurską Izbą Rolniczą organizuje wraz ze Stowarzyszeniem Równych Szans zimowiska w szkole narciarskiej w Murzasiche k/Zakopanego
  Termin zimowiska 25 stycznia-03 luty 2011 rok.
  Z wypoczynku zimowego mogą skorzystać dzieci i młodzież w wieku 7- 18 lat ( w chwili trwania zimowiska uczestnik nie może mieć skończonych lat 18), których przynajmniej jedno z rodziców, opiekunów jest płatnikiem KRUS.
  Koszty uczestnictwa wynoszą 550 zł od osoby i obejmują:
  • całodobowe wyżywienie
  • zakwaterowanie w ośrodku wypoczynkowym
  • wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną
  • opiekę medyczną
  • ubezpieczenie od następstw niebezpiecznych wypadków
  • sprzęt, wyciągi narciarskie
  • profesjonalnych instruktorów
  • transport

  Przeczytaj więcej ...
 • Biuletyn KSOW

  2010-12-28 13:26:43

  ksowUprzejmie informujmy, iż ukazał się kolejny 03/2010 numer „Biuletynu KSOW”. Wydawnictwo służyć ma wymianie doświadczeń i informacji w ramach realizacji najlepszych praktyk Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Wydawcą kwartalnika jest Sekretariat Centralny KSOW, Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich MRiRW. W najnowszym wydaniu znajdą Państwo wiele informacji na temat działań Sieci m.in. informacje o porozumieniu pomiędzy siecią Węgierską o Polską, o współpracy KSOW i IRWiR PAN, informacje nt. KSOW na Słowacji.
  W numerze również informacje o wydarzeniach i najbliższych planach w Sekretariatach Regionalnych KSOW.  
  Jednocześnie informujmy, iż „Biuletyn KSOW” dostępny jest również w wersji elektronicznej na stronie www.ksow.gov.pl.
   Zachęcamy do lektury!

 • Spotkanie szkoleniowe

  2010-12-24 15:15:57

  LeaderLokalna Grupa Działania- Wysoczyzna Elbląska zaprasza w najbliższą środę (29.12.2010r.) na spotkania informacyjno-szkoleniowe, poświęcone problematyce osi 4 LEADER, będącej częścią Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
  Spotkanie to,  ma na celu przybliżenie, osobom chcącym w przyszłości aplikować o środki z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich,  zasad związanych z przyznawaniem oraz wypłatą pomocy finansowej w ramach „Wdrażania Lokalnych Strategii Rozwoju”, dla działań: „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” , „Różnicowanie działalności w kierunku nierolniczym” oraz  „Małe projekty”, ze szczególnym uwzględnieniem zmian jakie nastąpiły w prawodawstwie regulującym te zagadnienia, jednocześnie zwiększyć absorpcje tych środków.


  Spotkanie odbędzie się w budynku urzędu gminy w Milejewie w Sali narad i rozpocznie się o godzinie 15:30.
  Wszelkich dodatkowych informacji związanych ze szkoleniem udziela Biuro LGD- Wysoczyzna Elbląska.
  SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

   

 • Wesołych Świąt

  2010-12-22 10:57:27

  swieta

  Niech radość i pokój Świąt Bożego Narodzenia
  towarzyszy wszystkim Państwu przez cały Nowy Rok 2011.
  Życzymy, aby był to Rok szczęśliwy,

  spełniały się w nim zamierzenia zawodowe i społeczne
  oraz by przyniósł wiele satysfakcji z własnych dokonań.


  Zarząd i pracownicy LGD- Wysoczyzna Elbląska

Kalendarium wydarzeń

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER", poddziałanie 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona prowadzona przez Lokalną Grupę Działania "Partnerstwo Północnej Warmii i Wysoczyzny Elbląskiej"

Hosting zapewnia:
SOFTEL