• KONKURS PLASTYCZNY Z POGRODZIEM

  2011-04-04 08:42:40

  logo-pogrodzieUrwisa, Bolka, Dzióbka, Florka i wiele innych bocianów z Pogrodzia można poznać podczas gry terenowej. Podążając „Szlakiem bocianich gniazd”, mnóstwo dowiedzieć się można o życiu tych ptaków i mieszkańców Pogrodzia. A po zdrowej dawce świeżego powietrza i pieszych wędrówkach z atrakcjami, czekać będzie ognisko i przysmak-niespodzianka. Taka nagroda czeka na dzieci, które zwyciężą w konkursie plastycznym.

  Więcej informacji: cop.elblag.pl/?page=articles&cat=48&ShowOne=1514&fpage=1

   

  wprowadził: administrator

 • KONKURS W RAMACH PROGRAMU: ŚWIETLICA- DZIECI- PRACA

  2011-04-04 08:36:41

  Minister Pracy i Polityki Społecznej ogłasza otwarty konkurs ofert w ramach Programu „Świetlica – Dzieci – Praca” na rzecz wsparcia dziecka i rodziny w gminie. O dotacje w formie dofinansowania w konkursie mogą ubiegać się podmioty podejmujące działania określone
  w Programie na rzecz tworzenia, odbudowywania lub podtrzymywania środowiskowych placówek wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży (świetlic, ognisk wychowawczych, klubów młodzieżowych organizujących zajęcia o charakterze socjoterapeutycznym).

  Więcej informacji: cop.elblag.pl/?page=articles&cat=48&ShowOne=1525&fpage=1

   

  wprowadził: administrator


 • Nowe gospodarstwo agroturystyczne na Wysoczyźnie Elbląskiej

  2011-04-01 13:16:39

  Z przyjemnością informujemy, iż na obszarze działania LGD- Wysoczyzna Elbląska kolejny podmiot gospodarczy rozpoczyna działalność wspomagającą rozwój turystyki na naszym terenie.
  „Gospodarstwo Agroturystyczne Milejewko”, bo o nim mowa położone jest przy trasie 504 pomiędzy Elblągiem, a Fromborkiem w otulinie Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej, wśród okolic o niepowtarzalnych walorach przyrodniczych i unikalnym mikroklimacie. W tej szczególnej scenerii oferuje ono Państwu chwile wytchnienia, relaksu, kontaktu z naturą, refleksji nad naszymi powiązaniami z przyrodą, a dla chętnych również chwilę dobrej zabawy oraz dawkę ruchu na świeżym powietrzu!
  Proponujemy podglądanie okolicznego życia, w tym bocianów i dzikich kaczek zamieszkujących, znajdujący się na terenie gospodarstwa, piękny staw. Dla najmłodszych przygotowano plac zabaw, dla nieco starszych przejażdżki na quadzie i koniu, boisko do gry w piłkę siatkową, a dla osób w każdym wieku szalone zabawy na trampolinie.
  A to wszystko dopiero zapowiedź tego co mogą Państwo  tam znaleźć…, dlatego odsyłamy państwa do osobistego odwiedzenia tego urokliwego miejsca, a puki co, do zakładki: gospodarstwa agroturystyczne

   

   

  wprowadził: administrator

 • OWIES- Wizyta studyjna, czyli praktycznie o ekonomi społecznej

  2011-04-01 12:09:35

  o.w.i.e.s.Jeżeli jesteś przedstawicielem organizacji pozarządowej i interesuje Cię jak działają podmioty ekonomii społecznej na obszarach wiejskich, szukasz inspiracji bądź informacji na temat ich funkcjonowania, ta oferta jest dla Ciebie. Do 7 kwietnia 2011 przyjmowane są zgłoszenia do udziału w bezpłatnej wizycie studyjnej. Termin wyjazdu: 14-15 kwietnia 2011.

  Przeczytaj więcej ...
 • PROWieści - Marzec 2011

  2011-03-29 08:02:44

  minrolZ przyjemnością informujemy, iż ukazało się marcowe wydanie „PROWieści” miesięcznika dotyczącego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Wydawnictwo redagowane jest przez Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich MRiRW i zamieszczane na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi www.minrol.gov.pl w zakładce PROW 2007-2013/PROWieści oraz na stronie Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich www.ksow.gov.pl w zakładce PROWieści. Publikacja adresowana jest przede wszystkim do osób i instytucji zaangażowanych we wdrażenie PROW. Do „PROWieści” dołączona została „Bieżąca informacja dotycząca wykorzystania środków z PROW”według stanu na koniec lutego2011 r.
  Tematem przewodnim bieżącego numeru jest nowelizacja rozporządzenia dotyczącego działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom” PROW 2007-2013.
  W numerze polecamy wywiad z Markiem Sawickim, ministrem rolnictwa i rozwoju wsi oraz wywiad z Piotrem Kukawką, beneficjentem działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom”. Ponadto w numerze artykuł „Dlaczego warto inwestować w rozwój targowisk?” oraz nowości w programie rolnośrodowiskowym. Poza tym zaprezentowane zostały przykłady dobrych praktyk w ramach działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom”, a także interesujący artykuł „Dobry klimat dla rolnictwa”.
  Jednocześnie pragniemy poinformować, iż aktualne wydanie „PROWieści” jest dostępne w wersji papierowej w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w Centrali i Oddziałach Regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Agencji Rynku Rolnego, Fundacji Programów Pomocy dla Rolnictwa (FAPA) oraz w Urzędach Marszałkowskich.
   
  Zachęcamy do lektury!

   

   

  wprowadził: administrator

Kalendarium wydarzeń

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER", poddziałanie 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona prowadzona przez Lokalną Grupę Działania "Partnerstwo Północnej Warmii i Wysoczyzny Elbląskiej"

Hosting zapewnia:
SOFTEL