Wizyta studyjna w Krainie Drwęcy i Pasłęki

logotypy programu PROW 2014-2020

 

W związku z rozpoczętą realizacją operacji pt. „Pokochaj Aktywną Turystykę – Razem Zwiedzamy” w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, LGD „Partnerstwo Północnej Warmii i Wysoczyzny Elbląskiej” rozpoczyna rekrutację uczestników trzydniowego wyjazdu studyjnego po terenie Krainy Drwęcy i Pasłęki w dniach 01-03.08.2019r.

Podczas wyjazdu uczestnicy zapoznani zostaną z ofertą turystyczną naszych partnerów, w ramach której będą mogli aktywnie uczestniczyć w warsztatach kulinarnych (m.in. wędzenia pstrągów, nadziewania ślimaków), zwiedzić Wzgórza Dylewskie, muzeum i Pole Bitwy pod Grunwaldem, uczestniczyć w rajdzie rowerowym prezentującym walory przyrodnicze i historyczne goszczącej LGD. Właścicielka „Rezydencji pod Taborskimi Sosnami” zaprezentuje działalność obiektu, w tym nietypowe zabiegi odnowy biologicznej „Oddech ziemi” oraz „Dotyk anioła”.
Dodatkowo odwiedzając „Lawendowe Pole” zaprezentowane zostanie żywe muzeum, wizyta w suszarni kwiatów, czy prezentacja upraw (sadzenie, pielęgnacja, ścinanie oraz pokaz przetwarzania świeżych kwiatów lawendy).
Na zakończenie wizyty przewidziano prezentację bogactwa Morąga, w tym Pałac Dohnów, zamek krzyżacki, ratusz oraz Kościół św. Apostołów Piotra i Pawła.

Wypełnioną kartę zgłoszeniową należy dostarczyć bezpośrednio do Biura Zarządu LGD, wysłać tradycyjną pocztą na adres LGD „Partnerstwo Północnej Warmii i Wysoczyzny Elbląskiej” ul. Braniewska 11 14-530 Frombork lub za pośrednictwem poczty elektronicznej e-mail: lgdpartnerstwo@o2.pl w nieprzekraczalnym terminie 24.07.2019r. do godz. 15:00 (o terminie decyduje wpływ do LGD).

Kartę zgłoszeniową można pobrać ze strony www.lgdwysoczyzna.pl lub otrzymać w Biurze Zarządu LGD.

Udział w wizycie (w tym, autokar z Fromborka, wstęp do muzeów, warsztaty, wyżywienie i nocleg)  jest bezpłatny, a pierwszeństwo w rekrutacji mają aktywni członkowie LGD oraz przedstawiciele działalności turystycznych/okołoturystycznych.

Wszelkich informacji dotyczących realizowanego projektu można uzyskać pod numerem telefonu 55 231 12 52.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

wprowadził: administrator

Kalendarium wydarzeń

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER", poddziałanie 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona prowadzona przez Lokalną Grupę Działania "Partnerstwo Północnej Warmii i Wysoczyzny Elbląskiej"

Hosting zapewnia:
SOFTEL