POŻYTECZNE FERIE 12 - konkurs

logo-FWW

 

Fundacja Wspomagania Wsi prowadzi nabór wniosków o dotacje na zadania związane z konkursem „POŻYTECZNE FERIE 12”.

Regulamin


W ramach konkursu „Pożyteczne ferie 12” finansowane będą najciekawsze i najlepiej przygotowane projekty do realizacji w czasie ferii zimowych w 2012 r., których beneficjentami będą dzieci i młodzież ze wsi i miasteczek do 6.000 mieszkańców.
Hasłem konkursu jest "Moja miejscowość w Internecie".
Najlepsze ze zgłoszonych projektów zostaną nagrodzone dotacjami na ich realizację w wysokości do 2.000,00 zł.
Łączna pula nagród wynosi 300.000,00 zł.
Celem konkursu jest umożliwienie dzieciom i młodzieży, spędzenie ferii zimowych w sposób pożyteczny dla siebie i innych.


I.
1. Zadaniem tegorocznego konkursu jest opracowanie informacji o swojej miejscowości i zamieszczenie jej na minimum jednej z „zakładek” tematycznych w Atlasie Wsi  (www.atlaswsi.pl) prowadzonym przez FWW.
•Zakładki:
•Galeria
•Z czym do gości
•Ludzie
•Atrakcje
Szczegółowy opis kolejnych kroków, pomocnych przy rejestrowaniu się i zamieszczaniu tekstów i zdjęć w Atlasie znajduje się w załączniku „Wskazówki dla autorów” do niniejszego ogłoszenia (kliknij tutaj).
2. Warunkiem prawidłowego wykonania tego zadania jest dokładne zapoznanie się z informacjami zamieszczonymi w Atlasie www.atlaswsi.pl oraz „Wskazówkami dla autorów” dot. regulaminu wpisów i tematyki „zakładek”.
Uwagi i zalecenia
•Zamieszczamy teksty przygotowane samodzielnie przez uczestników ferii w czasie tegorocznego konkursu lub wykorzystujemy informacje opracowane (zdobyte) w czasie poprzednich konkursów Fundacji.
•Zamieszczamy zdjęcia wykonane w czasie tegorocznego konkursu przez uczestników lub w czasie innych konkursów fundacyjnych albo korzystamy ze zbiorów innych osób (zawsze za ich zgodą). Wybór zdjęć powinien być przemyślany. Prosimy nie zamieszczać kilku fotografii tego samego obiektu, tych samych osób lub widoków przedstawionych w innym ujęciu.
•We wniosku prosimy opisać w jaki sposób została podjęta decyzja w sprawie wyboru „zakładki”, doboru zdjęć oraz sposób przygotowania tekstów, wykorzystanych materiałów (burza mózgów, głosowanie, inne). Przed opracowaniem wniosku konieczne będą spotkania z uczestnikami projektu.
•Prosimy nie wykorzystywać, a tym bardziej kopiować, informacji i zdjęć już zamieszczonych na innych stronach w Internecie.
•Przed wysłaniem wniosku prosimy zarejestrować się i podać w nim swój login (patrz: wskazówki dla autorów)
•W razie jakichkolwiek trudności na każdym etapie przygotowania zadania i późniejszej realizacji projektu możliwy jest kontakt z Administratorem Atlasu administrator@atlaswsi.pl
•Zachęcamy, aby uczestnicy tegorocznych ferii, po ich zakończeniu, współpracowali z Administratorem Atlasu, by uzupełniać, poprawiać swoje wpisy lub opracowywać kolejne „zakładki”.
II. Zajęcia wypoczynkowe


Projekty „Pożyteczne ferie 12” nie powinny się ograniczać tylko do zajęć związanych z opracowaniem informacji o wsi, ale co jest również ważne powinny zapewnić rozrywkę i zabawę.
Sposób realizacji projektu powinien zapewnić zajęcia z grupą liczącą nie mniej niż dziesięcioro dzieci i młodzieży, przynajmniej przez 4 godziny dziennie przez 10 dni.


III.

O dotację w konkursie mogą występować organizacje lokalne realizujące projekt w miejscowościach niebędących siedzibą gminy jak np.: stowarzyszenia, towarzystwa, fundacje, lokalne organizacje młodzieżowe, koła gospodyń wiejskich, niepubliczne instytucje opiekuńczo-wychowawcze, ochotnicza straż pożarna, świetlice wiejskie, parafie, sołectwa, kluby sportowe nie związane i nie działające przy szkole i inne lokalne organizacje, które wykażą we wniosku, że potrafią zorganizować czas dzieciom/młodzieży w czasie wakacji tak, aby osiągnięty został cel konkursu.
Projekt może być także realizowany we wsiach i miasteczkach do 6.000 mieszkańców będących siedzibą gminy przez lokalne organizacje jak wymienione powyżej, samodzielnie prowadzące swoją działalność i posiadające własne konto bankowe.
O dotacje nie mogą występować: organizacje religijne, szkoły i organizacje szkolne przy nich działające (szkolne kluby sportowe, samorząd uczniowski, rady rodziców), przedszkola, drużyny harcerskie, placówki TPD, gminy i gminne ośrodki kultury, rekreacji i sportu, gminne domy/centra kultury, biblioteki oraz filie organizacji o dużym zasięgu, lokalne grupy działania – LGD . O dotacje nie mogą występować organizacje prowadzące działalność dla zysku.
Dotacja może być wykorzystana na potrzeby:
prac zgodnych z celem konkursu.
zajęć wypoczynkowych i rozrywkowych z wyłączeniem zakupów rzeczy trwałych (aparatów, książek, płyt, sprzętu, itp.) oraz na wyżywienie.
Dotacja nie może być przeznaczona na żaden sprzęt potrzebny do wykonania głównego zadania konkursu (komputer, skaner, aparat foto itp.). Dopuszczamy pokrycie kosztów usług związanych np. ze skanowaniem zdjęć przeznaczonych do umieszczenia ich w Internecie.
Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać do Fundacji wniosek o dotację (nie ma formularza) wraz z metryczką projektu (pobrać tutaj), który stanowi załącznik do niniejszego ogłoszenia.


IV.Wniosek musi zawierać (w podanej kolejności):

1.Pełna nazwa organizacji/instytucji składającej wniosek
2.Nazwa miejscowości
3.Login użytkownika wybrany w trakcie rejestracji
4.Krótka charakterystyka uczestników (beneficjentów)
5.Informacje dotyczące planowanego wpisu do Atlasu uwzględniające wszystkie podane w p. I.2 „Uwagi i zalecenia”
nazwę wybranej „zakładki”
materiały już posiadane do wykorzystania - np. zdjęcia, spisane wspomnienia z poprzednich edycji naszego konkursu (należy podać źródło), itp.
materiały zbierane w trakcie realizacji projektu np. zdjęcia, wywiady, czy rozmowy z mieszkańcami
sposób pracy nad tekstem, wyborem zdjęć i zamieszczeniem przygotowanego materiału w Atlasie (spotkania przed wysłaniem wniosku, burza mózgów, głosowanie, itp.)
6.Opis zajęć wypoczynkowych i rozrywkowych
7.Harmonogram dzienny realizacji projektu z podaniem osób prowadzących zajęcia
8.Budżet projektu
W budżecie należy wyszczególnić poszczególne rodzaje zakupów i pozostałych kosztów, ich cenę jednostkową, ilość, wartość i źródło ich sfinansowania.
Budżet powinien obejmować koszty całego projektu z wymienieniem także kosztów, które będą finansowane z własnych lub innych niż dotacja źródeł.
Z dotacji Fundacji nie można finansować wynagrodzeń osobowych, delegacji osób prowadzących zajęcia lub realizujących projekt oraz kosztów poniesionych na światło, telefon, gaz. Dotacja Fundacji może być wykorzystana na zakupy towarów lub usług, które będą udokumentowane fakturą/rachunkiem, a wyjątkowych przypadkach paragonem.

V. Uwagi dodatkowe

1.Wniosek nie zawierający wszystkich wymaganych informacji nie będzie oceniany
2.Jedna organizacja może składać tylko jeden wniosek.
3.Fundacja zastrzega sobie prawo udzielenia dotacji w innej wysokości niż kwota wnioskowana we wniosku.
4.Prosimy nie dołączać do wniosku żadnych dodatkowych dokumentów dotyczących projektu lub organizacji składającej wniosek.
5.Wniosek należy przesyłać wyłącznie pocztą.   W wyjątkowych i uzgodnionych dwustronnie przypadkach wniosek może być przesłany elektronicznie.
6.Fundacja nie zwraca nadesłanych wniosków i innych materiałów.
7.Opracowana „zakładka” i umieszczona w „Atlasie Wsi Polskich” musi być zgodna z nadesłanym wnioskiem konkursowym. W przeciwnym razie nie zostanie ona dopuszczona do publikacji przez administratora Atlasu.

VI. Ocena projektów

Najwyżej ocenimy te wnioski, z których będzie wynikało, że projekty będą opracowane i realizowane samodzielnie przez uczestników ferii, a nadzór opiekuna będzie ograniczony do spraw formalnych i prawnych. Wysoko ocenimy również pomysł i sposób uzyskania materiału.
Opis planowanych działań powinien być na tyle szczegółowy aby umożliwił Komisji Konkursowej ich merytoryczną ocenę.
Decyzję o przyznaniu dotacji podejmuje Komisja konkursowa Fundacji.
Od decyzji Komisji konkursowej nie ma odwołania.
Dotacje będą przekazywane na podstawie umów o dotację podpisanych z organizacją wnioskującą posiadającą własne konto bankowe lub przez organizacje użyczające konta bankowego na rzecz organizacji wnioskującej.

VII. Harmonogram konkursu

1.Do 14 XI 2011 – składanie wniosków - decyduje data stempla pocztowego
2.Do 19 XII 2011– rozstrzygnięcie konkursu. Lista grantobiorców zostanie umieszczona na stronie www.witrynawiejska.org.pl
3.Do 9 I 2012 – wysyłanie umów
4.Do 13 I 2012– przekazywanie dotacji na konta bankowe
5.16 I – 26 II 2012– realizacja projektów
6.Do 31 III 2012– złożenie sprawozdanie i rozliczenia dotacji
Wnioski na konkurs „ Pożyteczne ferie 12” należy przesyłać na adres
Fundacja Wspomagania Wsi
ul. Bellottiego 1, 01-022 Warszawa
z dopiskiem „Pożyteczne ferie 12”
Dodatkowych wyjaśnień dotyczących konkursu udzielają :
Jolanta Plater i Jan Leopold pod numerem (22) 636 25 71 – 75.
Zapytania można wysyłać również na adresy e-mailowe:
jplater@fww.org.pl
jleopold@fww.org.pl


Nadesłanie wniosku oznacza zgodę na upowszechnienie opisu projektu i sprawozdania z jego realizacji przez organizatora Fundację Wspomagania Wsi i przetwarzania danych do celów statutowych Fundacji Wspomagania Wsi.

 

wprowadził: administraror

Kalendarium wydarzeń

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER", poddziałanie 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona prowadzona przez Lokalną Grupę Działania "Partnerstwo Północnej Warmii i Wysoczyzny Elbląskiej"

Hosting zapewnia:
SOFTEL