Spotkanie poświęcone tworzeniu produktu lokalnego i rozwojowi wsi tematycznych

logo-pogrodzieNa obszarze LGD- Wysoczyzna Elbląska, funkcjonuje pięć miejscowości tematycznych  ( Pogrodzie- „Wioska dzieci”, „Cesarskie Kadyny”, „Wioska ryb i szuwarów” w Kamionku Wielkim, Suchacz- „Wioska Kaperska”, „Wioska wiatru i podcieni” w Łęczu), które razem tworzą „Miejsca z Duszą”, położone w malowniczych krajobrazach Zalewu Wiślanego i Wysoczyzny Elbląskiej. Jako partnerstwo, wspólnie utworzyły ofertę, która daje możliwość poznania uroków wsi oraz obcowania z tradycją, kulturą i naturą. Każdy turysta – bez względu na wiek i zainteresowania – znajdzie tu coś dla siebie. Smakosze niecodziennych potraw mogą uświadczyć  pieczonych „bocianów na słodko”, podhujaszczych pierogów czy jaszczurów na kiju. Znajdzie się coś i dla podróżników – wcielić się oni mogą w poszukiwaczy kaperskiego skarbu lub przenieść do czasów Cesarza Wilhelma III. W ofercie miejscowości jest również coś specjalnego – warsztaty dla małych i dużych. A tym, którym ruch przynosi frajdę, „Miejsca z Duszą” proponują rajdy rowerowe z trasami pełnymi przyrodniczych niespodzianek oraz stateczki gotowe do dryfowania po falach nadzalewowej wody.


W związku z powyższym, LGD- Wysoczyzna Elbląska w porozumieniu z Elbląskim Stowarzyszeniem Wspierania Inicjatyw Pozarządowych , chcąc propagować dalszy rozwój gospodarki wiejskiej poprzez integrację lokalnej społeczności wokół zagadnień związanych z jakimś produktem, usługą, lub kulturą danych miejscowości, których rozwój podporządkowany zostanie jakiemuś konkretnemu pomysłowi, stanowiący swoisty produkt turystyczny, wokół którego tworzone będą sposoby na alternatywne dochody mieszkańców, zaprasza wszystkie zainteresowane osoby na spotkanie poświęcone tworzeniu produktu lokalnego oraz nowych wsi tematycznych ze szczególnym uwzględnieniem gmin Milejewo, Młynary i Tolkmicko.
Spotkanie odbędzie się 09.09.2011r o godz.13:00 w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy w Młynarach przy ul. Dworcowej 21.
Dodatkowych informacji udziela Pani Franciszka Jarosz pod nr tel. 609 120 272

 

wprowadził: administrator 

Kalendarium wydarzeń

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER", poddziałanie 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona prowadzona przez Lokalną Grupę Działania "Partnerstwo Północnej Warmii i Wysoczyzny Elbląskiej"

Hosting zapewnia:
SOFTEL